Reklama

Reklama

Wrzuć skórkę z cytryny do zmywarki. Potrafi zdziałać cuda

Ten kuchenny trik powinien poznać każdy posiadacz zmywarki. Od teraz drogie chemiczne produkty odejdą w kąt. Cuda potrafi bowiem zdziałać skórka z cytryny. Wrzuć ją do zmywarki, a już wkrótce zaobserwujesz niesamowity efekt.

Zmywarka od pewnego czasu jest jednym z niezastąpionych sprzętów w naszych domach. Ma ona jednak ciągły kontakt z resztkami jedzenia i zabrudzeniami, co sprawia, że wymaga systematycznego czyszczenia.

Zdarza się, że po jej otwarciu czujemy nieprzyjemny zapach, którego ciężko pozbyć się od razu. Wówczas sięgamy po drogie detergenty i rozpoczynamy prawdziwą walkę. Niekiedy pomocy warto poszukać nieco bliżej. Ten domowy sposób pozwoli szybko pozbyć się problemu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zmywarki?

Producenci zmywarek zalecają, aby naczynia, które mają w niej wylądować, zostały uprzednio lekko oczyszczone z resztek pokarmu. Mimo tego osadzanie się brudu w jej wnętrzu jest nieuniknione. Co więcej, jeśli brudne naczynia zbyt długo znajdują się w zmywarce, nieprzyjemny zapach jedynie się nasili.

Reklama

Z nim staramy się walczyć wszelkimi sposobami. W sklepach znaleźć możemy specjalne żele czy kostki, które mają pomóc nam doczyścić sprzęt. Warto jednak sięgnąć po domowe sposoby. W walce z nieprzyjemnym zapachem ze zmywarki pomoże nam cytryna.

Zobacz również: Włączaj zmywarkę w tych godzinach. Różnicę odczujesz w portfelu

Cytryna na brzydki zapach ze zmywarki

Cytryna jest doskonałym środkiem czystości, który upora się nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Owoc posiada bowiem odkażające, antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości. Wartościowy jest również jej zapach.

Cytryna może pomóc w walce z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się ze zmywarki. Wystarczy jej skórkę położyć w koszyczku na sztućce lub na górnej półce, a następnie włączyć sprzęt na standardowy program.

Cytryna nie tylko zniweluje przykrą woń, ale dodatkowo pomoże pozbyć się osadu z naczyń i zawalczy z zalegającym w zmywarce kamieniem. Dodatkowo zdezynfekuje wnętrze. Następnym razem nie wyrzucaj skórki do kosza. Wrzuć ją wprost do zmywarki.

Zobacz również: Nigdy nie wyrzucaj torebek po herbacie. Mają świetne zastosowanie

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy