Reklama

Reklama

Wyjeżdżasz na wakacje? Włóż monetę do zamrażalnika

Wyjeżdżając na wakacje, raczej nie myślimy o wszystkich możliwych nieszczęściach, które mogą wydarzyć się pod naszą nieobecność. Warto jednak pomyśleć o zakręceniu wody, zgaszeniu wszystkich świateł czy odpięciu niektórych sprzętów domowych od prądu. A co jeśli pod naszą nieobecność przydarzy się awaria prądu? Wtedy ofiarą mogą paść nasze zapasy w lodówkach i zamrażarkach. Aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, zastosuj ten prosty trik z monetą i zamrażarką.

Włóż monetę do zamrażarki

Jeśli wyjeżdżamy na więcej niż dwa dni, może się zdarzyć, że usterka zostanie naprawiona przed naszym powrotem, a wtedy nie będziemy mieć pojęcia czy pod naszą nieobecność nie wydarzyło się coś złego. Jeśli podczas naszego urlopu nastąpiła przerwa w dostawie prądu, która została już naprawiona, w naszej zamrażarce może znajdować się zepsute jedzenie. 

Oto jak możesz sprawdzić, czy taka sytuacja nie miała miejsca podczas twojej nieobecności: 

  1. Nalej wodę do plastikowej miseczki i wstaw ją do zamrażarki.
  2. Po całkowitym zamarznięciu połóż na tafli monetę.
  3. Przed wyjazdem upewnij się, że zamrażarka jest dobrze zamknięta.
  4. Po powrocie do domu wyjmij miseczkę z zamrażarki.

Sprawdź również: Te produkty z powodzeniem możesz mrozić. Nie tracą konsystencji ani smaku

Reklama

Włóż monetę do zamrażarki, a dowiesz się, czy nie było prądu

Jeżeli po wyjęciu miseczki z zamarzniętą wodą, nie znalazłeś na wierzchu pozostawionej monety, mamy dla ciebie złe wieści. Oznacza to, że podczas twojej nieobecności doszło do awarii prądu. O tym, czy musisz pozbyć się wszystkich, czy jedynie części zapasów zdecyduje głębokość zanurzenia monety w zamarzniętej wodzie. Jeśli moneta znajduje się blisko dna lub spoczywa na nim, należy pozbyć się całej zawartości zamrażarki. Dlaczego? Ponieważ awaria była na tyle długotrwała, że woda w pojemniku zdążyła całkowicie się rozpuścić przed ponownym zamarznięciem.

Jeśli pozostawiona przez ciebie moneta jest powyżej połowy pojemnika, nie musisz wyrzucać nic. Produkty stałe rozpuszczają się znacznie dłużej niż ciecze. Możesz być zatem spokojny o swoje zapasy. Jeśli natomiast moneta jest zamrożona w połowie miseczki lub niżej, lepiej będzie od razu pozbyć się całego mięsa, niż później narażać się na niepożądane skutki uboczne. Resztę produktów można zachować.

Czytaj również: Jak łatwo zaoszczędzić? Proste triki!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: monety | monety nietypowe zastosowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy