Wykonuj te ćwiczenia przez miesiąc. Po oponce nie będzie śladu

Agnieszka Tkacz

Opracowanie Polecamy Agnieszka Tkacz

Marzenie o płaskim brzuchu to często jeden z pierwszych powodów, który popycha nas do pracy nad swoją sylwetką. Wiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób mogą pokonać ten uciążliwy mankament i ile im to zajmie. Podpowiadamy, od czego zależy skuteczność ćwiczeń na płaski brzuch oraz jak o nią zadbać. Może się okazać, że pozbędziesz się oponki szybciej, niż myślisz.

Ćwiczenia w domu wymagają systematyczności
Ćwiczenia w domu wymagają systematyczności123RF/PICSEL

Płaski brzuch jest celem niejednej kobiety na początku walki o smukłą sylwetkę. Niestety może czekać nas sporo pracy i poświęcenia, jeśli chcemy go szybko uzyskać. Dowiedz się, w jaki sposób najłatwiej będzie ci o niego zadbać oraz jakie ćwiczenia ci w tym pomogą.

Czy można zrobić brzuch w miesiąc?

Tydzień, 10 dni, a może miesiąc? W internecie znajdziemy mnóstwo cudownych diet oraz sposobów, które rzekomo mają pozwolić nam na uzyskanie płaskiego brzucha w ekspresowym tempie. Niestety nie ma magicznego sposobu, który pozwoliłby nam na przyśpieszenie długotrwałego procesu, jakim jest spalanie nadprogramowej tkanki tłuszczowej.

Każdy organizm jest inny i będzie inaczej reagować na dietę oraz ćwiczenia. Przez to nie możemy określić, jak szybko będziemy mogli zobaczyć pierwsze efekty odchudzania. Musimy również pamiętać, że proces odchudzania nie może być zbyt szybki. Jeśli zbyt szybko zrzucimy dodatkowe kilogramy, może się okazać, że będziemy musieli liczyć się z efektem jojo. Dlatego właśnie, zamiast na szybkich efektach, lepiej skupić się na swoim zdrowiu oraz rozsądnym podejściu do odchudzania.

Jak szybko zrzucić brzuch w miesiąc?

Uzyskanie płaskiego brzucha w miesiąc może być trudnym zadaniem. Jeśli chcemy zauważyć dużą różnicę, warto skupić się na zdrowiu układu pokarmowego. Często wzdęcia oraz problemy z wypróżnianiem mogą sprawić, że nasz brzuch jest większy, a my czujemy się gorzej. Uporanie się z tymi dolegliwościami może sprawić, że brzuch szybko stanie się bardziej płaski. Z tego powodu warto skupić się na diecie.

Mówi się, że płaski brzuch robi się w kuchni. Jest w tym wiele prawdy, a właściwa dieta może sprawić, że szybciej uporamy się z nieestetyczną fałdką. Warto odrzucić żywność przetworzoną oraz produkty, które obfitują w sól oraz cukier. Na wygląd brzucha mogą również wpływać napoje gazowane oraz żucie gumy, ponieważ często to właśnie one są bezpośrednią przyczyną wzdęć.

Każdy organizm jest inny, a efekty treningów mogą być widoczne dopiero po dłuższym czasie
Każdy organizm jest inny, a efekty treningów mogą być widoczne dopiero po dłuższym czasie123RF/PICSEL

Dietę warto wzbogacić produktami, które są bogate w błonnik oraz produktami fermentacji, takimi jak kefiry, jogurty czy kiszonki. W niektórych przypadkach problemy żołądkowe mogą być spowodowane alergiami pokarmowymi. Warto zwrócić uwagę, czy po zjedzeniu pewnych produktów nie czujemy się gorzej. Może się okazać, że wyeliminowanie ich z diety będzie prostym rozwiązaniem, dzięki któremu uda nam się uzyskać płaski brzuch.

Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń na brzuch?

Widoczność mięśni brzucha jest zależna od poziomu tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. To właśnie ona je zakrywa. Z tego powodu, aby cieszyć się widocznymi efektami ćwiczeń, musimy popracować nad ogólnym procesem chudnięcia. Warto poświęcić swój czas nie tylko na wzmacnianie mięśni brzucha, ale również innych grup mięśniowych. Dzięki temu uda nam się szybciej osiągnąć pożądany przez nas efekt.

Ćwiczenia na płaski brzuch w domu

Wcale nie musimy wychodzić z domu, aby wzmocnić mięśnie brzucha. Okazuje się, że wystarczy zwykła mata, aby przeprowadzić skuteczny trening. Warto ćwiczyć mięśnie brzucha 3-4 razy w tygodniu. Wystarczy, że po zwykłej dawce ćwiczeń poświęcimy dodatkowe 15 minut na ćwiczenia brzucha.

Warto pamiętać, że aby ćwiczyć brzuch, nie potrzebujemy skomplikowanych zestawów ćwiczeń, które będą sprawiać nam trudność. Wystarczy skupić się na prawidłowej technice oraz pracy naszego ciała podczas najprostszych ćwiczeń, angażujących wybrane przez nas mięśnie. Właśnie dlatego na płaski brzuch najskuteczniejsze będą nieskomplikowane ćwiczenia takie, jak:

  • deska,
  • deska bokiem,
  • brzuszki,
  • podnoszenia nóg,
  • rowerek,
  • mountain climbers,
  • russian twist.

Ćwiczenia na płaski brzuch na siłowni

Na siłowni bez problemu wykonamy proste ćwiczenia na mięśnie brzucha. Warto jednak skorzystać z maszyn, dzięki którym możemy zrobić efektywny trening cardio czy trening wzmacniający całe ciało. Pamiętajmy, że w drodze do płaskiego brzucha, konieczne będzie schudnięcie nie tylko w jednej partii ciała. Właśnie dlatego warto zdecydować się na różne rodzaje aktywności fizycznej, a różne rodzaje treningów przeplatać ze sobą.

Pamiętajmy również, że mięśnie brzucha odpowiadają za stabilizację i chronią m.in. nasz kręgosłup przed kontuzjami. Powinny pracować praktycznie przy każdym ćwiczeniu, które wykonujemy. Warto zwrócić uwagę na to, czy pracują podczas każdego treningu.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 99: Matteo BrunettiINTERIA.PL

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas