Reklama

Na komunię w balowej sukni za kilka tysięcy. Nagrali strój, w którym dziewczynka przyjęła sakrament

Pierwsza komunia święta to duże wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziny. Czy jednak niektórzy rodzice organizując komunię zbytnio nie przesadzają? Na Tiktoku pojawiło się nagranie na którym widać dziewczynkę w stroju komunijnym, który bardziej przypomina suknię ślubną. W komentarzach wybuchła dyskusja.

Sukienka komunijna za ponad 3 tysiące. To jeszcze nie wszystko

W uroczystość przyjęcia pierwszej komunii świętej rodzice najczęściej decydują się ubrać swoje pociechy w alby. To proste, zazwyczaj długie, białe szaty, które w wersji dla dziewczynek przypominają sukienkę. Często zdarza się, że ksiądz prowadzący komunię zabrania rodzicom zakupu innego stroju, niż alba. Okazuje się jednak, że rodzicom zdarza się łamać tę zasadę. Na TikToku znajdziemy konto sklepu odzieżowego z Irlandii, który oferuje "luksusowe suknie komunijne". Na nagraniach zobaczyć możemy dziewczynki w sukniach, które przypominają suknie balowe, czy ślubne - są zdobione kryształkami, dziewczynki często dzierżą w dłoni berło, a na ich głowie znajduje się welon, bądź błyszcząca korona. Okazuje się, że za samą prezentowaną na profilu sklepu wystawną sukienkę musimy zapłacić około trzech tysięcy złotych. Dodatki trzeba zakupić osobno.

Reklama

Zobacz również: "Pracuję w domu weselnym. Rodzice organizują komunie jak wesela, z tortem i alkoholem. To kompletna przesada" LIST 

Suknia ślubna, welon i korona zamiast alby. Internauci komentują

Na tiktokowym profilu salonu sukien, pod filmikami z przymierzania sukienek przez dziewczynki, znaleźć można różne komentarze. Większość użytkowników jest zachwycona prezentowanymi kreacjami. Piszą:

Zobacz również: Pierwsza Komunia Święta. Co kupić dziecku do 500, 1000, 1500 złotych? 

Inni dodają:

Jak ubrać dziecko na pierwszą komunię?

Wybór stroju komunijnego dla dziecka zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji rodziców, budżetu, oraz ustaleń osób organizujących komunię. Tradycyjnym strojem komunijnym dla dziewczynek w Polsce są białe bądź kremowe alby, satynowe rękawiczki, biały wianek i jasne buty. Chłopców najczęściej ubiera się w długie do kostek alby, bądź ich odpowiedniki w krótszej wersji. Pod albę zakłada się spodnie - najczęściej czarne, oraz eleganckie buty. Chłopcy również zakładają białe rękawiczki, a czasem ich stój zdobi muszka w jasnym kolorze.

Zobacz również: Pomalowała 9-latkę do pierwszej komunii. Makijażystka przesadziła?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pierwsza komunia | Pierwsza Komunia Święta | komunia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy