3 podstawowe błędy w pielęgnacji twarzy. Unikaj, jeśli chcesz mieć piękną cerę
Stosowanie samego kremu nie wystarczy, żeby można było mówić o kompleksowej pielęgnacji twarzy. Jednak większa liczba kosmetyków również nie gwarantuje lepszych efektów. Trzeba bowiem używać ich we właściwy sposób. Sprawdź, jakich błędów lepiej unikać.
Pielęgnacja twarzy jest niezbędna, aby zachowywać cerę w dobrej kondycji i móc dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Wiele kobiet popełnia jednak błędy - używają zbyt mało kosmetyków lub w niewłaściwy sposób. Sprawdź, czego nie robić i jak prawidłowo dbać o skórę.
Pomijanie kremu z filtrem UV
Krem z filtrem UV to podstawa pielęgnacji twarzy na co dzień. Część z nas kojarzy go jedynie z wakacjami i opalaniem. Jednak ochrona przed słońcem jest potrzebna zawsze - przede wszystkim gdy wychodzimy z domu. Nawet przy pochmurnym niebie promienie i tak dochodzą do naszej skóry.
Co więcej, przenikają również przez szyby w mieszkaniu czy samochodzie. Jeśli nie używamy kremu z filtrem UV, w dojrzałym wieku nasza cera może wyglądać naprawdę źle.
Brak dwufazowego oczyszczania
Zobacz również:
Płyn micelarny jest bardzo przydatnym produktem przy zmywaniu makijażu. Nie jest natomiast konieczny w przypadku, jeśli nie nakładamy make-up'u na twarz.
Przede wszystkim jednak musimy pamiętać o tym, że kosmetyk ten nie może zastępować mycia cery. Zawarte w nim micele naruszają barierę hydrolipidową skóry. Po użyciu płynu micelarnego powinnyśmy przemyć twarz wodą, najlepiej również żelem czy pianką, a następnie zastosować tonik.
Używanie serum zamiast kremu
Serum to świetny kosmetyk, który jest dodatkowym elementem kompleksowej pielęgnacji twarzy. Jednak dużym błędem jest stosowanie go zamiast kremu. Krem - zarówno ten na dzień z filtrem UV, jak i na noc - jest obowiązkowym etapem, którego w żadnym wypadku nie można pomijać.
Zadaniem lekkiego serum o płynnej konsystencji jest przygotowanie cery do nałożenia kremu. Dzięki niemu kolejny produkt wchłania się o wiele lepiej, a jego składniki przenikają głębiej w skórę.
Zobacz również: Wolumetria twarzy. Na czym polega i jakie są zalety zabiegu?