Jest skuteczny nawet w przypadku opornej do redukcji tkanki tłuszczowej. Na czym polega lipolaser?

Drogę do szczupłej sylwetki większośc z nas zaczyna od przejścia na dietę i wprowadzenia do swojego planu dnia aktywności fizycznej. Jest to oczywiście najprostsza, ale i najskuteczniejsza metoda w walce z nadprogramowymi kilogramami. Warto jednak skorzystać z dostępnych obecnie na rynku zabiegów, które pomogą nam uzyskać widoczne rezultaty w dużo krótszym czasie. Jednym z takich zabiegów jest lipolaser.

Jakie efekty daje lipolaser?
Jakie efekty daje lipolaser?123RF/PICSEL

Na czym polega lipolaser?

Czy lipolaser jest bezpieczny?

Chociaż opis działania lasera może wywołać strach przed skorzystaniem z zabiegu trzeba wiedzieć, że jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Lipolaser działa tylko i wyłącznie na komórki tłuszczowe i absolutnie nie uszkadza żadnych innych tkanek, naczyń krwionośnych a tym bardziej organów wewnętrznych. Podczas samego zabiegu odczuwalne może być delikatne ciepło spowodowane działaniem lasera. Nie jest to jednak w żaden sposób bolesne i nie powoduje uczucia dyskomfortu.

Kto może skorzystać z zabiegu lipolaserem?

Lipolaser szczególnie polecany jest osobom, które borykają się z nagromadzoną tkanką tłuszczową, np. w okolicach brzucha, bioder czy ud. Zabieg jest skuteczny nawet w przypadku opornej do redukcji tkanki tłuszczowej, której nie udało się zniwelować dietą i ćwiczeniami.

Laser sprawdzi się również u osób zmagających się z nadwagą i otyłością, a także uporczywym cellulitem. 

Na jakie partie ciała można stosować lipolaser?

Chociaż lipolaser można stosować na niemal każdą część ciała, najczęściej wykorzystuje się go na takie obszary jak:

  • brzuch 
  • biodra
  • uda
  • pośladki
  • ramiona
  • plecy

Ponieważ zabieg jest bezbolesny, można wykorzystać go również do usunięcia tkanki tłuszczowej, która zebrała się w delikatnych obszarach, takich jak podbródek czy szyja.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo, że lipolaser jest jednym z najnowocześniejszych tego typu zabiegów na świecie, istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Chociaż jest on całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny to urządzenie dość głęboko ingeruje w tkanki skóry, co może być niebezpieczne dla niektórych osób.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • ciąża i karmienie piersią
  • rozrusznik serca
  • metalowe lub silikonowe implanty w obszarze wykonywania zabiegu
  • epilepsja
  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • zakrzepica
  • atopowe zapalenie skóry
  • wrzody żołądka
  • cukrzyca

Zabieg i przygotowania do zabiegu lipolaserem

Jedną z wielu zalet lipolasera jest fakt, że nie musimy się do niego w żaden sposób przygotowywać, jak ma to miejsce w przypadku niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Oczywiście przed zabiegiem zostanie z nami przeprowadzony szczegółowy wywiad, na podstawie którego będzie można określić czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

Wykonane zostaną również pomiary ciała, które pomogą dostosować indywidualne parametry zabiegowe i pozwolą stwierdzić, jaka seria zabiegów da najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Jak wygląda sam zabieg i ile trwa?

Zabieg odbywa się w pozycji leżącej na specjalnie do tego przygotowanym łóżku. Pacjent kładzie się, a osoba przeprowadzająca zabieg przykłada cztery głowice urządzenia na wskazane partie ciała. W czasie trwania zabiegu możemy odczuwać delikatne ciepło, które jest emitowane przez laser. Sam zabieg trwa od 30 do 45 minut.

Wskazania po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem lipolasera warto podjąć umiarkowaną aktywność fizyczną. Zaleca się, aby dowolny, trwający od 30 do 40 minut trening, przeprowadzić nie później niż 4 godziny po zabiegu. Pozwoli to wzmocnić procesy chemiczne, które zachodzą w komórkach po zastosowaniu lipolasera.

Ważne jest również odpowiednie nawodnienie. Po wykonanym zabiegu powinniśmy wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie, aby komórki mogły się prawidłowo regenerować.

Pamiętajmy, że redukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy lipolasera daje satysfakcjonujące i długotrwałe efekty przy połączeniu ich z odpowiednim trybem życia. Rozbite przy pomocy wiązki światła komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu, jednak mogą powrócić jeśli nie zmienimy naszych nawyków żywieniowych i nie wprowadzimy regularnej aktywności fizycznej.

Jakie efekty przynosi lipolaser?

Wśród najważniejszych zalet zabiegu lipolaserem jest oczywiście zwalczanie tkanki tłuszczowej i redukcja cellulitu. Oprócz tego przynosi on doskonałe rezultaty jeśli chodzi o modelowanie sylwetki w tych najbardziej problematycznych częściach ciała jak pośladki czy brzuch, które często ciężko jest wyrzeźbić za pomocą tradycyjnych ćwiczeń.

Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic talii, potrzeba nie lada wysiłku
Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic talii, potrzeba nie lada wysiłku123RF/PICSEL

Lipolaser przyspiesza również metabolizm, dzięki czemu szybciej pozbywamy się tkanki tłuszczowej. To właśnie spowolnienie metabolizmu jest jedną z przyczyn przybierania na wadze, gdyż przemiana materii staje się wolniejsza, przez co efekty samej diety i ćwiczeń często pojawiają się zbyt wolno co z kolei sprawia, że tracimy motywację do podejmowania dalszych wysilków w celu uzyskania zgrabniejszej sylwetki.

Jak często powtarzać lipolaser i ile on kosztuje?

Efekt zabiegu lipolaserem będzie widoczny już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym. Oczywiście rezultat nie będzie od razu spektakularny, ponieważ w przypadku tego jak i innych tego typu zabiegów ważna jest regularność w ich wykonywaniu.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów potrzebna będzie seria zabiegów. Ich liczba zostanie zaproponowana podczas konsultacji przed pierwszym zabiegiem. Jest to bowiem kwestia indywidualna, która zależy m.in. od tego ile tkanki tłuszczowej chcemy się pozbyć. Przeważnie zalecanych jest od 6 do 10 zabiegów.

Cena pojedynczego zabiegu waha się od 180 do 400 zł.

Odmładzająca, napinająca skórę maseczka do twarzyInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas