Reklama

Reklama

Kiedy i jak łączyć zabiegi

Medycyna estetyczna idzie z duchem czasu. Nauka co chwilę dostarcza nam w tej dziedzinie nowych rozwiązań i technologii. Chcąc podnieść efektywność zabiegów, specjaliści starają się łączyć ze sobą różne techniki z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Ta synergia działań pozwala osiągnąć wyniki, których nie daje zastosowanie pojedynczej metody.

Po co w medycynie estetycznej łączy się ze sobą zabiegi i kiedy takie połączenie przynosi zamierzony skutek? - Głównym celem terapii łączonej jest wzmacnianie oraz wzajemnie uzupełnianie się różnych zabiegów, w celu uzyskania jak najlepszych efektów - wyjaśnia Aleksandra Czernecka-Micińska, doktor nauk medycznych z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. - Technika łączona opiera się na synergii działań. Najlepsze wyniki osiąga się w redukcji cellulitu, wygładzaniu zmarszczek, usuwaniu tkanki tłuszczowej, poprawie kondycji skóry - dodaje doktor Czernecka-Micińska, która od wielu lat propaguje synergiczne łączenie zabiegów medycyny estetycznej z zabiegami kosmetycznymi.

Odżywcza, regeneracyjna i pobudzająca rola koktajli

Reklama

Najchętniej wykorzystywaną metodą w terapii łączonej jest mezoterapia igłowa. Ten bardzo popularny zabieg daje wspaniałe rezultaty zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi zabiegami. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę małych dawek substancji leczniczej, które działają odżywczo, regeneracyjnie i pobudzająco. Roztwory do mezoterapii, zwane potocznie koktajlami, to mieszanka różnych substancji rewitalizujących, zawierających w swym składzie witaminy, aminokwasy a także kwas hialuronowy i cenne składniki mineralne.

Dzięki bogatej recepturze, koktajle stymulują procesy metaboliczne i regenerują tkankę skórną. Substancje te nie przechodzą do układu krążenia, lecz działają miejscowo, powoli rozchodząc się w skórze i poprawiając jej kondycję.

Mezoterapia pozwala rozwiązać tak trudne i uciążliwe problemy medyczne jak np. wypadanie włosów. W skład koktajli leczniczych wchodzą wówczas preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry głowy i stymulujące odrost włosów. W połączeniu z masażem lub endermologią, mezoterapia pozwala również zwalczyć cellulit czy znacznie zmniejszyć widoczność rozstępów.

Natomiast w korelacji z zabiegiem Ultracontour® przyspiesza likwidację tkanki tłuszczowej i poprawia modelowanie sylwetki.

Mezoterapię bardzo często łączy się z innymi zabiegami, takimi jak:

- wypełniacze

- Titan

- Endermologia

Odchudzanie, wyszczuplanie i modelowanie sylwetki

Podczas zabiegu endermologii ciało poddawane jest masażowi mechanicznemu przy zastosowaniu dwóch elektronicznie sterowanych rolek. Powoduje to poprawę jędrności i mikrokrążenia skóry, pobudzenie wymiany komórkowej i przywrócenie prawidłowego metabolizmu. To jedna z najbardziej efektywnych i pozbawionych ryzyka technik modelowania sylwetki. W połączeniu z mezoterapią, endermologia przyczynia się do likwidacji cellulitu i zmniejszenia rozstępów.

Zabieg Endermologie® może być również doskonałym uzupełnieniem zabiegu Ultracontour®. To innowacyjna metoda niszczenia komórek tłuszczowych za pomocą zogniskowanych ultradźwięków. Dzięki połączeniu tych dwóch zabiegów nie tylko zmniejsza się tkanka tłuszczowa w organizmie, ale następuje również redukcja centymetrów w obwodzie ciała. Tę terapię łączoną zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na miejscowe otłuszczenia oraz kobietom, pragnącym wrócić do formy po ciąży.

Jeśli mimo naszych wysiłków, diety i aktywności fizycznej, wciąż przeszkadzają nam tzw. wałeczki czy poduszeczki tłuszczowe, to powinniśmy spróbować połączenia zabiegów Ultracontour i lipolizy iniekcyjnej. Ta ostatnia metoda jest bezinwazyjną alternatywą dla liposukcji. Polega na wstrzykiwaniu pod skórę, bezpośrednio w tkankę tłuszczową, fosfatydylocholiny - naturalnego składnika pochodzenia roślinnego uzyskiwanego z soi. Metoda ta pozwala usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic podbródka, brzucha, pośladków, ud, ramion, placów, bioder, a nawet kolan. Działanie zabiegu lipolizy iniekcyjnej można również wzmocnić i utrwalić, stosując np. masaże manualne, endermologię czy mezoterapię.

W zabiegach wyszczuplających, polegających na modelowaniu sylwetki, najlepsze efekty przynosi połączenie zabiegów:

- Endermologie + Ultracontour

- Ultracontour + lipoliza iniekcyjna

- lipoliza iniekcyjna + Endermologie

Napinanie, ujędrnianie, lifting bez skalpela

Receptą na poprawę kondycji skóry, która straciła gęstość i elastyczność, może być chirurgiczny lifting lub dużo bezpieczniejsza alternatywa, jaką oferuje medycyna estetyczna. Odznaczający się taką samą skutecznością co zabieg z zakresu chirurgii plastycznej - Titan® - pozwala w bezinwazyjny sposób na zwiększenie napięcia skóry za pomocą głęboko oddziałującego światła podczerwonego. Titan powoduje ogrzanie włókien kolagenowych, w efekcie czego ulegają one przebudowie. Dzięki tej bezoperacyjnej metodzie odmładzania, skóra zostaje ściągnięta i zagęszczona, poprawia się jej struktura, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Wspaniałe efekty osiąga się, łącząc Titan z mezoterapią.

Dla skóry zmęczonej i zszarzałej ratunkiem może być np. połączenie zabiegu Cryolift z peelingiem na bazie kwasu glikolowego lub migdałowego. W przypadku Cryolift mamy do czynienia z metodą stabilizowanego chłodzenia. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnej aparatury z głowicą uwalniającą zimno o temperaturze -15 st. C. Dzięki temu aktywne substancje wykorzystywane podczas zabiegu głębiej penetrują skórę i są przez nią lepiej przyswajalne. Biostymulujący efekt chłodzenia dotlenia skórę, poprawia jej mikrokrążenie, przywraca jej gładkość i blask.

Glykopeel to nie tylko popularna metoda minimalizowania defektów kosmetycznych. W połączeniu z innymi zabiegami, wzmacnia zdolność przyswajania przez skórę składników aktywnych. Poprawia efektywność takich zabiegów jak:

- mezoterapia,

- Cryolift

Uzupełniony o substancje wybielające i stymulujące odnowę komórkową peeling na bazie kwasu glikolowego (Glykopeel) znajduje zastosowanie w przypadku takich problemów skóry jak: zaburzenia pigmentacji, trądzik i zaskórniki. Glykopeel ma również na celu przygotować skórę i pobudzić ją do przyjmowania substancji leczniczych zawartych w koktajlach rewitalizujących. Taką rolę spełnia on w połączeniu z mezoterapią. Rezultatem tych łączonych zabiegów jest spłycenie zmarszczek, poprawa nawilżenia skóry i zwiększenie jej elastyczności.

Terapie łączone mają na celu podnieść skuteczność zabiegów. Efektywność takich połączeń może jednak przewidzieć wyłącznie specjalista i to on odpowiednio dobiera zabiegi. Ważne, by przed wykonaniem zabiegu wykluczyć wszelkie przeciwskazania, dlatego wcześniej zaleca się przeprowadzenie konsultacji medycznej.

Dowiedz się więcej na temat: zabiegi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje