Kosztuje grosze i potrafi zdziałać cuda ze skórą i włosami. Każdy powinien mieć w domu

Mydło smołowe, zwane także dziegciowym, jest doceniane od lat. Wszystko to za sprawą jego właściwości. Dobroczynnie wpływa na włosy i skórę, jest antybakteryjne i do tego działa łagodząco. To jednak nie koniec jego zalet. Oto dlaczego warto sięgać po mydło smołowe.

Mydło smołowe może zastąpić nie tylko żel do mycia twarzy, ale także szampon
Mydło smołowe może zastąpić nie tylko żel do mycia twarzy, ale także szampon123RF/PICSEL

Mydło smołowe i jego właściwości

Mydło smołowe ma pozytywny wpływ na skórę oraz włosy. Przede wszystkim sprawdza się w przypadku trądziku. Myjąc nim twarz, można nie tylko usunąć zanieczyszczenia, ale także zwęzić pory i zniwelować stany zapalne. Działa antybakteryjnie oraz łagodząco i jest wykorzystywane również podczas leczenia m.in.:

  • egzemy
  • łuszczycy
  • ropni
  • łojotoku
  • łupieżu
  • infekcji intymnych

Mydło smołowe na włosy i skórę

Mydło dziegciowe może zastąpić nie tylko żel do mycia twarzy, ale także szampon. Sprawdzi się w przypadku skóry głowy, która się dość szybko przetłuszcza. Pomaga w walce z wypadającymi włosami i jest w stanie poprawić ich kondycję. Mydło smołowe jest wykorzystywane również w zwalczaniu wszy.

Mydło smołowe pozytywnie wpływa na włosy i zapobiega ich wypadaniu
Mydło smołowe pozytywnie wpływa na włosy i zapobiega ich wypadaniu123RF/PICSEL

Przez to, że mydło smołowe dobroczynnie wpływa na skórę skutecznie zwalcza podrażnienia po depilacji. Wielu stosuje je również podczas leczenia grzybicy stóp.

Co trzeba wiedzieć o mydle smołowym?

Ze względu na wysuszające właściwości do mydła smołowego ostrożnie powinny podchodzić osoby mające suche włosy oraz suchą skórę twarzy i głowy. W takiej sytuacji należy ograniczyć jego stosowanie do jednego razu w tygodniu.

Mimo że mydło smołowe to naturalny produkt i nie powinno nieść za sobą skutków ubocznych, to przed użyciem warto wykonać próbę uczuleniową na małym kawałku skóry.

Dodatkową zaletą mydła smołowego jest jego cena. Kosztuje zaledwie kilka złotych i można je kupić w drogeriach lub sklepach zielarskich.

***

Co pyli w maju?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas