Reklama

Odmładzające fryzury na rok 2023. Odejmą nawet kilkanaście lat!

Czy fryzura potrafi odmłodzić? Styliści twierdzą, że zdecydowanie tak! Odpowiednio dobrana potrafi nie tylko wydobyć naturalne piękno, podkreślić rysy twarzy, odjąć lat, ale również… postarzyć. Oto zestawienie najmodniejszych, odmładzających fryzur na rok 2023.

Rodzaj cięcia, długość włosów, tak samo jak i ich kolor oraz sposób układania mają ogromny wpływ na całokształt wyglądu. Niektóre fryzury potrafią wizualnie odjąć nawet kilkanaście lat, a równocześnie są takie, które mogą sporo postarzyć. Warto wiedzieć, które cięcia pomogą osiągnąć spektakularny efekt, dodadzą uroku i młodzieńczego wyglądu. Każda kobieta wybierze wśród nich coś idealnego dla siebie.

Odmładzające fryzury dla kobiet: przyciemnione lub rozjaśnione końcówki

Rozjaśnianie lub przyciemnianie końcówek włosów jest w trendach od dobrych kilku sezonów. Najlepiej, aby zabieg ten został wykonany w formie pasemek, które zbytnio się nie wyróżniają, a zlewają z naturalnym odcieniem na reszcie włosów. Dzięki temu efekt będzie naturalny, a całość wspaniale odmłodzi twarz.

Reklama

Jeżeli twoje kosmyki są cienkie i płaskie, nie prostuj ich! Zdecyduj się na asymetryczne loki, które dodadzą im objętości, a tobie młodzieńczego wyglądu. 

Czytaj również: Oto fryzury, jakich kobiety w średnim wieku powinny się wystrzegać

Odmładzające fryzury dla kobiet: frywolne upięcia i włosy pełne objętości

Aby odjąć sobie kilka lat, nie należy upinać włosów zbyt mocno i perfekcyjnie. Tego typu uczesania mogą postarzać. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się luźne upięcia, frywolnie zwisające pasma, odrobina nieładu na czuprynie i fryzury pełne objętości. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich, rzadkich włosów, nie prostuj ich! Stosuj kosmetyki dodające objętości, które zbytnio nie obciążą twoich włosów. Im większa objętość, tym bardziej młodzieńczy wygląd.

Odmładzające fryzury damskie. Te cięcia są idealne dla kobiet w średnim wieku

Krótkie fryzury nie muszą postarzać, wprost przeciwnie - pod warunkiem, że cięcie jest odpowiednio wykonane. Wiele polskich i zagranicznych celebrytek nosi krótkie fryzury i wygląda przy tym kilka lub kilkanaście lat młodziej. Idealnie sprawdzą się bardzo modne cięcia typu "bob", które zyskały już kilka odmian. Dla posiadaczek kosmyków rzadkich i łamliwych poleca się natomiast krótkie cięcia z subtelną grzywką. W połączeniu z koloryzacją o naturalnym wykończeniu, odmładzający efekt gwarantowany!

Paniom o dłuższych włosach poleca się natomiast suszenie ich na okrągłej szczotce - dzięki czemu zyskają na objętości. Nie zaszkodzi też odrobinę je pofalować - wówczas fryzura nabierze dziewczęcego wyglądu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: modne fryzury | fryzury odmładzające

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy