Reklama

Reklama

Wiosenna motywacja

Wiele osób przez zimowe półrocze popada w rutynę, z niechęcią myśląc o zmianie reżimu treningowego i wypróbowaniu innych form aktywności.

Zachęcamy was do wprowadzania zmian w swoim stylu życia i treningu. Tym bardziej, że mało nam zostało tej wiosny...

Cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do wyjścia z domu, a nawet porzucenia części treningów w klubach fitness na rzecz ćwiczeń na świeżym powietrzu. Oferta plenerowych imprez sportowych poszerza się z roku na rok.

Jest tyle możliwości spędzania aktywnie czasu na dworze, że aż nie wiadomo na co się zdecydować. Można przecież dbać o kondycję i wzmacniać mięśnie grając w koszykówkę, piłkę nożną, badmintona, tenisa, siatkówkę, jeżdżąc na rowerze, rolkach, uprawiając nordic walking... Lista sportów outdoorowych nie ma końca!

Wiele osób przez zimowe półrocze popada w marazm i rutynę, z niechęcią myśląc o zmianie reżimu treningowego i wypróbowaniu innych form aktywności. Zachęcamy was do wprowadzania zmian w swoim stylu życia i treningu. Podejmijcie wiosenne wyzwanie i ruszajcie się więcej i na wiele różnych sposobów. Oto proste sposoby na to, by ruszać się więcej.

1. Więcej  czasu na ruch, nie wymaga wydłużenia doby, ani karkołomnych zabiegów planowania.

Reklama

Możesz dbać o siebie i spalać kalorie przez cały dzień. Wystarczy wreszcie zastosować stare sposoby: wysiadać przystanek wcześniej z autobusu, parkować samochód przecznicę dalej, wyjść z domu do ogrodu i energicznie zabrać się za wiosenne porządki, chodzić z psem na nieco dłuższe spacery, zawsze wybierać schody zamiast windy, itp.

Możliwości jest wiele, trzeba tylko chcieć i dokonywać dobrych wyborów. A to nie kosztuje ani grosza i nie wymaga wygospodarowywania dodatkowych godzin wolnego czasu. Kup krokomierz - i przejdź 10 000 kroków dziennie!

2. Poszukuj możliwości przebywania na dworze - zabierz się za mycie okien, własnoręcznie wyszoruj samochód, pomaluj płot, zrób porządek na działce. Tego typu zajęcia też liczą się jako ruch przynoszący korzyści zdrowotne. Im go więcej, tym lepiej!

3. Zaplanuj weekend i wakacje

Pomyśl nad tym, co zrobić w najbliższy weekend, aby spędzić go w ruchu. Zaplanuj aktywne wakacje, pełne zwiedzania pięknych miejsc, jazdy na rowerze, pływania kajakiem i wędrówek. Poszukaj miejsc w twojej okolicy, które warto zobaczyć ze względu na ich walory przyrodnicze. Jedź do lasu, parku, spaceruj po łąkach, nad jeziorami, morską plażą.

Jeśli masz już zaplanowane wakacje, użyj internetu i sprawdź, co możesz na miejscu zrobić, aby poruszać się więcej. Może znajdziesz wypożyczalnię rowerów i ciekawą ścieżkę rowerową, pieszy szlak, możliwość wypożyczenia łodzi wiosłowej, czy kajaka. Już teraz zacznij odkładać pieniądze na zrealizowanie planów związanych z ekstra wydatkami na sport.

Pamiętajcie, że ruch jest zaraźliwy i uzależnia. Im więcej się ruszasz, tym bardziej go zaczynasz potrzebować i tym łatwiej namówisz znajomych, aby ci towarzyszyli. Wykorzystaj więc wiosenną szansę na to, by ruszać się więcej i jak najczęściej. Dla dobrego samopoczucia, zdrowia i szczupłej figury liczy się każda minuta spędzona aktywnie.


Lionfitness.pl
Dowiedz się więcej na temat: bieganie | jogging | fitness | ćwiczenia | ćwiczenia oddechowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy