Reklama

5 owoców pomocnych przy zaparciach

Z zaparciami borykają się kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci. Winę za to ponosi najczęściej zły tryb życia, stres oraz niewłaściwa dieta. Jak można sobie pomóc w przypadku zaparć? Najlepiej zastosować naturalne metody.

Gujawy

Gujawy mogą być bardzo pomocne, gdy cierpisz na zaparcia. Zawierają błonnik nierozpuszczalny (w nasionach) i błonnik rozpuszczalny (w miąższu). Gujawy również okażą się pomocne w procesie znanym jako perystaltyka, czyli przy falo podobnych mimowolnych skurczach, które sprawiają, że jedzenie przemieszcza się przez układ pokarmowy.

Figi

Figi są pełne błonnika i działają jak bardzo skuteczny naturalny środek przeczyszczający. Dobrym sposobem jest zagotowanie kilku fig w mleku, a następnie wypicie mieszaniny tuż przed pójściem do łóżka. To działa nawet lepiej niż wiele komercyjnych środków przeczyszczających.

Reklama

Pomarańcze

Pomarańcze są nie tylko doskonałym źródłem witaminy C, zawierają również duże ilości błonnika, i są także jeszcze jednym z cudownych środków na zaparcia. Spróbuj jeść jedną pomarańczę rano i jedną wieczorem, a będziesz łagodnie oddziaływać na układ trawienny i sprawisz, że znowu zadziała prawidłowo.

Rodzynki

Zanurz garść rodzynek w misce wody i pozwól im nasiąknąć przez noc. Następnie zjedz je na pusty żołądek w godzinach porannych. Jest to naturalne środek zaradczy idealny dla kobiet w ciąży, ponieważ, w przeciwieństwie do niektórych chemicznych środków przeczyszczających, nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Sok z cytryny

Dodaj dwie łyżki świeżego soku z cytryny do szklanki ciepłej wody i wypij zaraz po przebudzeniu. Kwas cytrynowy z soku z cytryny stymuluje układ trawienny, a woda nawodni cię.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zaparcia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy