Reklama

Co stanie się ze skórą, kiedy na tydzień zrezygnujesz z cukru?

Bardzo wielu ludzi szuka świetnego i uniwersalnego sposobu aby poprawić wygląd swojej skóry. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku, może chcesz wyrzucić cukier ze swojej diety? Stosy badań i przypadków wykazują, że wyeliminowanie tej substancji z diety może pomóc w zoptymalizowaniu Twojej skóry na kilka sposobów. W artykule tym przyjrzymy się bliżej jednej z pacjentek, u której zauważono, że cukier powoduje szereg różnych reakcji, które powodują problemy skórne, które stale się pogarszają. Po upływie około tygodnia, skóra stała się wyraźnie odnowiona i świeższa- zmniejszyło się zaczerwienienie, zniknęła duża część defektów w postaci pryszczy oraz skóra stała się jaśniejsza.

Jeśli szukasz motywacji do rzucenia cukru, musisz zrozumieć kilka mechanizmów. Kiedy spożywasz cukier, organizm przekształca węglowodany w glukozę- co w konsekwencji powoduje skok insuliny. Co dzieje się dalej? Dalej następuje zwiększenie produkcji enzymów, które rozkładają elastynę i kolagen. Efektem końcowym są zmarszczki i zwiotczała skóra. Innym powodem, dla którego powinieneś pozbyć się cukru ze swojej diety to fakt, że unikniesz procesu glikacji. W tym procesie, trawiony cukier na stałe łączy się z kolagenem w tkance skórnej. Oprócz zaostrzonych objawów starzenia, glikacja może prowadzić także do chorób skóry, takich jak trądzik ( w tym trądzik różowaty ). Należy również pamiętać, że większe spożycie cukrów, to zwiększona insulinooporność. Stan ten może powodować zgniecenia ciała, ciemne plamy na szyi oraz nadmierny wzrost włosów.

Reklama

Kiedy już zdecydowałeś się zrezygnować z cukrów, musisz także wiedzieć, które żywności muszą być wyeliminowane z diety. Niektóre z nich to: biały chleb, cukierki, smażone jedzenie, lody, soki owocowe, makarony, ketchup, serki, dżemy, pizza, pakowane przekąski, sody, szybkie jedzenie itd. Kiedy spożywasz cukier, upewnij się, że są to produkty zawierające węglowodany złożone, które rozkładają się w organizmie w dużo wolniejszym tempie. Pomoże to wykluczyć możliwość doświadczenia niechcianego skoku insuliny, co może skutkować negatywnymi efektami dla skóry. Niektóre z produktów nisko glikemicznych to: brązowy ryż, warzywa, orzechy, produkty pełnoziarniste oraz fasola. Wielu ekspertów uważa, że włączenie zdrowych tłuszczy takich jak te pochodzące z awokado i oliwy z oliwek w diecie, może również wspierać młody wygląd skóry oraz zachować piękną świeżą skórę.

Poza wykorzystaniem strategii opisanych powyżej, należy pamiętać, że istnieje kilka innych zmian behawioralnych, które można wdrążyć w celu maksymalizacji efektu. Na przykład, naprężenia związane z wytwarzającymi się wypryskami na skórze, mogą powodować szybsze starzenie. Kolejnym czynnikiem, który wpływa negatywnie na zdrowie ogólne jak również wygląd skóry jest kortyzol- poziom stresu. Staraj się ograniczyć stres do minimum- może dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z masaży oraz codziennej medytacji? Kolejnym krokiem, który powinieneś podjąć są dodatkowe regularne ćwiczenia. Wykonywanie ćwiczeń pomaga szybciej eliminować toksyny z organizmu- kiedy się pocimy, organizm wydala cześć toksyn właśnie przez skórę. Drożne pory i oczyszczenie z toksyn stanowczo zmniejsza ryzyko powstawania wyprysków. Oczywiście bardzo ważnym czynnikiem jest picie dużej ilości wody, dzięki czemu organizm będzie mógł w szybszym tempie pozbyć się zalegających toksyn, których nie mało chociażby w powietrzu czy w środkach, które stosujesz każdego dnia. Jeśli myślisz poważnie o poprawieniu kondycji Twojej skóry, musisz uświadomić sobie, że porzucenie cukru może pomóc bardzo szybko zrealizować Twój cel.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: problemy skórne | cukier | cukier w diecie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy