Reklama

Reklama

Dieta to nie wszystko

Aby schudnąć zdrowo, skutecznie i raz na zawsze, nie wystarczy przez pół roku katować się restrykcyjną dietą. Odchudzanie powinno polegać na zmianie trybu życia.

Niskokaloryczna dieta to bardzo ważny, ale nie jedyny element odchudzania. Aby stracić kilogramy, a nie zdrowie, a po zakończeniu kuracji odchudzającej nie powrócić do dawnych gabarytów, warto przestrzegać kilku zasad. Powinny one obowiązywać nas przez całe życie. 

Śpij jak najwięcej

Sen jest naszym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą i to nie tylko dlatego, że śpiąc, siłą rzeczy nie możemy jeść. Niedobory snu powodują wzrost poziomu hormonu zwanego greliną, który objawia się niepokojem i poczuciem ciągłego głodu, pojawiającego się nawet krótko po posiłku. Sen jest ważniejszy niż ćwiczenia - jeżeli musimy wybrać pomiędzy położeniem się spać wcześniej i wieczornym treningiem, powinniśmy zdecydować się na pierwszą opcję.

Reklama

Czytaj etykiety

Warto wyrobić sobie nawyk starannego czytania informacji zawartych na opakowaniach produktów spożywczych. Zwracaj uwagę nie tylko na liczbę kalorii w stu gramach danego produktu, ale i na ilość zawartych w nim węglowodanów, białka i tłuszczu. Dzięki temu nauczysz się jeść bardziej świadomie, co wyjdzie ci na zdrowie również po zakończeniu kuracji odchudzającej.

Zmień sposób przygotowywania potraw

Smażenie to niejedyna metoda na przyrządzenie mięsa czy ryby. Zainwestuj w parowar i grill elektryczny, staraj się jak najczęściej zastępować patelnię piekarnikiem. Potrawy pieczone, gotowane na parze czy grillowane zawierają znacznie mniej tłuszczu niż smażone. Są dzięki temu mniej kaloryczne i lżej strawne. Odpowiednio przyrządzone smakują jeszcze lepiej niż dania z patelni.

Nie bój się specjalistów

Wydaje ci się, że w dobie internetu korzystanie z porady profesjonalnego dietetyka to fanaberia? Nic podobnego. Odchudzanie pod okiem specjalisty jest zdrowsze i zazwyczaj skuteczniejsze niż to na własną rękę. Nowoczesne ośrodki dysponują zapleczem nie tylko medycznym i sportowym, ale też psychologicznym. Oferują indywidualnie opracowane diety i wiele zabiegów przyspieszających zrzucanie kilogramów.

(sb)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje