Jaki materac wybrać? Najlepszy materac do spania

Jedną z najprzyjemniejszych czynności dla wielu z nas jest błogi i relaksujący sen. Stanowi sporą część naszego życia i warto zadbać o jak najlepsze warunki wypoczynku. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu, jak na przykład codzienny stres, który może nam skutecznie zakłócać możliwość szybkiego zaśnięcia.

Materace do łóżka

Są jednak i takie czynniki, o których decydujemy sami. Jednym z takich czynników jest właśnie dobry materac. Odpowiednio dobrana twardość, surowce z jakich wykonane są poszczególne wkłady, rozmiar... to są parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę. Chętnie doradzimy Ci jaki materac ze strony kaszmirowysen.pl powinieneś wybrać.

Jaki materac wybrać?

Nasze materace wykonane są z wkładu pocketowego (kieszeniowego). Dostępne są w czterostopniowej skali twardości:

  • miękkie (H1)
  • średnio twarde (H2)
  • twarde (H3)
  • bardzo twarde (H4) 


Materace kieszeniowe - sprężyny, z których zbudowany jest wkład mają cylindryczny kształt. Są wysokie na 12 cm i gęsto rozmieszczone w specjalnych, pojedynczych kieszonkach. Ich liczba wynosi 262 szt/m2 w standardowej wersji oraz 510 szt/m2 w wersji multipocketowej. Dostępne są również opcje max plus ( sprężyny wyższe od standardowych o 5 cm) oraz mini (sprężyny niższe o 6 cm ). Największą zaletą tego typu rozwiązania jest zwiększona ilość elastycznych punktów podparcia. Każda pojedyncza sprężyna dopasowuje się indywidualnie do ciała, które jest podparte na całej długości. Materace kieszeniowe posiadają 9 stref twardości. Tam gdzie znajdują się głowa, brzuch i nogi materac jest twardszy, a tam gdzie biodra i ramiona miększy. Materace pocketowe oferowane przez kaszmirowysen.pl charakteryzują się dużą odpornością na odkształcenia i wytrzymałością.

Twardość materaca


Materac powinien zapewniać komfortowy i zdrowy sen. By tak było, jego twardość powinna być dostosowana do wagi użytkownika. Gdy jest właściwa, ciało jest dobrze podpierane i odprężone, jest nam wygodnie. W ofercie strony kaszmirowysen.pl posiadamy 4 rodzaje twardości materacy:

  1. materace miękkie - przeznaczone dla osób ważących maksymalnie 60 kg. Powierzchnia ta uzyskiwana jest poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Występuje w materacach pocketowych oraz piankowych. Pianka termoelastyczna visco memory to bardzo wygodna, miękka pianka poliuretanowa o gęstości 50-55 kg/m3. Reaguje na nacisk i temperaturę. Pod jej wpływem mięknie, staje się bardziej plastyczna. Idealnie dopasowuje się do ciała, podpierając je na całej długości. Kręgosłup jest dobrze podparty, również część lędźwiowa, krążenie krwi zwiększone. Mięśnie są odciążone i rozluźnione, znika napięcie. Rano ciało jest zrelaksowane i odprężone. Pianka delikatnie się nagrzewa i otula ciało, dla zmarzluchów jest to więc właściwość bardzo przyjemna, dla osób, które łatwo się przegrzewają niekoniecznie.
  1. materace średnio twarde - dedykowane przez sklep kaszmirowysen.pl osobom w przedziale wagowym 60-100 kg. To najliczniejsza grupa odbiorców, posiadająca najbogatszą ofertę modeli do wyboru. Powierzchnia średnio twarda może być wykończona warstwą pianki termoelastycznej visco memory, pianki wysokoelastycznej HR lub lateksu.


Pianka wysokoelastyczna HR to pianka o zwiększonej gęstości wynoszącej 35 kg/m3. Jest sprężysta i trwała, ma porowatą strukturę, która zwiększa przewiewność materaca. Pęcherzykowata struktura ułatwia dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała.

Lateks to bardzo luksusowy materiał, sprężysty i trwały. Nawet po długim czasie nie ulega wypracowaniu i zachowuje swoje właściwości. Charakterystyczna budowa (liczne mikrokanaliki) zwiększa cyrkulację powietrza, warstwa jest przewiewna i dobrze wentyluje materac. Lateks lekko zmiękcza powierzchnię, jest wygodny i dobrze podpiera ciało. Ma właściwości antyseptyczne.

  1. materace twarde - powierzchnia twarda uzyskiwana jest poprzez zastosowanie warstwy kokosowej lub warstwy trawy morskiej. Dedykowana jest osobom ważącym ponad 100 kg. Warstwa kokosowa jest wytwarzana z włókien łupiny orzecha kokosowego. Jest bezpieczna dla alergików. Dzięki zawartości soli mineralnych nie rozwijają się w niej bakterie, szkodliwe grzyby oraz pleśń. Skutecznie chroni materac przed ich wnikaniem do wewnątrz. Włókna kokosowe są sztywne i twarde. Umacniają materac, stabilizują całą konstrukcję. Są odporne na odkształcenia i wytrzymałe. Mata kokosowa chroni materac przed zawilgoceniem, dobrze pochłania wilgoć i oddaje ją do otoczenia. Zwiększa cyrkulację powietrza, poprawiając komfort wypoczynku.


Warstwa trawy morskiej wykonana jest alg rosnących u wybrzeży oceanów. Jest produktem ekologicznym, posiadającym wiele cennych właściwości. Na uwagę zasługuje zawartość cennego pierwiastka-jodu. Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, ma także istotne znaczenie w rozwoju umysłowym dzieci, wspierając odnowę komórek. Jest stopniowo uwalniany do otoczenia ułatwiając oddychanie i chroniąc przed szkodliwymi alergenami. Warstwa wykonana z trawy morskiej jest przewiewna i lekka.

  1. materace bardzo twarde - przeznaczone dla osób ważących ponad 120 kg. Zbudowane są z podwójnej warstwy kokosowej lub podwójnej warstwy kokosowej i końskiego włosia. Końskie włosie posiada właściwości higroskopijne. Każdą ewentualną wilgoć, na którą narażony jest materac absorbuje, a następnie szybko uwalnia do otoczenia. Jest to zaleta ceniona przez osoby cierpiące na nadmierną potliwość, które nie muszą się już krępować z powodu swojej przypadłości. Brak sprzyjających warunków do rozwoju sprawia, że szkodliwe drobnoustroje nie namnażają się a materac jest przyjazny alergikom.

Sklep kaszmirowysen.pl to produkty najwyższej klasy, luksusowe i trwałe. Będą cieszyć nas wysoką jakością przez długi czas.

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: sen | Materac | sklep | wybór