Reklama

Mycie ciała w taki sposób to błąd. Eksperci mówią dlaczego

Kąpiel w wannie bądź prysznic to bez wątpienia nieodłączny element codzienności każdej osoby. Niektórzy preferują tę pierwszą opcję, a inni zaś tę drugą. Dyskusja dotycząca tego, która z nich jest najlepsza, trwa od dawna. Tym razem głos postanowili zabrać eksperci. Oto jaki błąd popełniamy najczęściej.

Wanna czy prysznic?

O tym, czy lepszy jest prysznic, czy może wanna dyskutuje się od lat. W grę wchodzą argumenty dotyczące marnowania wody, narażania skóry na wysokie temperatury i niedomywania ciała. 

Wielu za każdym razem wybiera kąpiel w wannie, która przy okazji jest chwilą relaksu i odpoczynku. Nie brakuje jednak osób, które stawiają wyłączenie na prysznic, który potrafi zarówno pobudzać, jak i odprężać po ciężkim dniu.

Zobacz także: Jak założyć podpaskę na noc? Genialna porada Mamy Ginekolog

Dermatolodzy o kąpieli w wannie

Zarówno wanna, jak i prysznic mają swoje wady i zalety. Eksperci postanowili jednak zwrócić uwagę na błędy popełniane podczas kąpieli i wyjaśnili, dlaczego mycie ciała w wannie to błąd. 

Reklama

W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się dermatolog Samer Jaber z Washington Square Dermatology. "Kąpiele w wannie mogą być wysuszające, ponieważ zwykle przebywasz w nich dłużej niż pod prysznicem, a im dłużej skóra jest mokra, tym bardziej staje się sucha" - stwierdził w rozmowie z "Gear Patrol". 

Zobacz także: Lecznicze nasiadówki wracają do łask. Sposób na hemoroidy, zapalenie pęcherza i infekcje

Swoje zdanie w tej kwestii wyraził również dr Joshua Zeichner z Cosmetic & Clinical Research in Dermatology w Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku. "Szczególnie jeśli jesteś spocony lub brudny, prysznic może być lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu nie siedzisz w wannie pełnej zanieczyszczonej wody po umyciu skóry" - podkreślił. 

Warto również zwracać uwagę na temperaturę wody zarówno pod prysznicem, jak i w wannie. Zbyt wysoka może mieć negatywny wpływ na skórę, doprowadzić do stanów zapalnych i naruszyć jej naturalną barierę ochronną. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kąpiel czy prysznic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy