Odchudzanie na zamówienie

Brak czasu nie musi być już wymówką od odchudzania. Ostatnio powstała bowiem oferta dla "zabieganych" odchudzających się - dietetyczny catering.

Ponad 60 proc. Polaków ma problem z nadwagą i otyłością. Specjaliści prześcigają się w pomysłach jak zatrzymać zalewającą nasze społeczeństwo epidemię nadmiernych kilogramów. Ratunkiem jest oczywiście odpowiednio dobrana dieta redukcyjna. Jednak ciągły pośpiech, praca, obowiązki rodzinne stają się często przeszkodą w jej stosowaniu.

Reklama

Dla niewtajemniczonych - co to jest dietetyczny catering?

Zazwyczaj, gdy decydujesz się na odchudzanie za pomocą dietetycznego cateringu, najpierw wybrana firma zaprasza Cię na rozmowę z dietetykiem, który na podstawie pomiarów ciała i wywiadu żywieniowego ustala odpowiednią kaloryczność i skład diety. To bardzo ważny etap, warunkujący jej skuteczność. Czasami wywiad przeprowadzany jest telefonicznie lub mailowo. Możesz wybrać czy chcesz, by dostarczano Ci trzy podstawowe posiłki czy tylko ciepły obiad. W zależności od firmy przygotowującej dietę, posiłki rozwożone są codziennie lub co kilka dni. Dokładnie podzielone na porcje, w specjalnych pojemnikach, dowożone są do domu lub miejsca pracy.

Podsumujmy: niskokaloryczne posiłki dostarczane są w wybrane przez Ciebie miejsce, nie musisz poświęcać czasu na zakupy i gotowanie, tracisz kilogramy... Brzmi idealnie? A jednak! Zanim zdecydujesz się na zamówienie dietetycznych posiłków, przeczytaj, co robić, by schudnąć.

Na czym polega odpowiednie odchudzanie?

Odchudzanie zazwyczaj kojarzy się nam z zastosowaniem diety redukcyjnej. Sama dieta jednak nie wystarczy, by pozbyć się problemu nadmiernych kilogramów. Jeżeli stosujesz ograniczenia w jedzeniu tylko przez określony czas, powrót do "starych nawyków żywieniowych" spowoduje szybki wzrost masy ciała, czyli wszystkim znany efekt jo-jo. Gdy chcesz pożegnać się z nadwagą raz na zawsze, musisz trwale zamienić swoje nawyki żywieniowe, czyli nauczyć się jak jeść zdrowo przy swoim trybie życia.

Na wizycie u większości dietetyków na pewno dostaniesz konkretną dietę, jeżeli jednak dietetyk będzie Cię chciał jeszcze dodatkowo żywieniowo edukować - znaczy, że trafiłaś na dobrego specjalistę. Chodzi bowiem o to, byś po pewnym czasie stosowania diety umiała sam sobie komponować jadłospis, tak by jego stosowanie przynosiło odpowiednie rezultaty. Ważna jest również świadomość samodzielnego decydowania o tym co znajduje się na twoim talerzu.

Pamiętaj, że nawet po osiągnięciu zamierzonej masy ciała, podstawowe zasady diety powinny być dalej stosowane, możesz jedynie rozszerzać skład i wielkość posiłków.

Jeżeli będziesz stale stosowała diety odchudzające, na przemian z okresami "obżarstwa" doprowadzisz raczej do odkładania się dodatkowych kilogramów, niż ich redukcji.

Przygotowana specjalnie dla Ciebie dieta jest dobrą wskazówką na początek odchudzania. Warunek podstawowy - musi być dobrze dopasowana!

Dowiedz się więcej na temat: obiad | śniadanie | posiłki | dieta | zamówienie | diety | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje