Reklama

Reklama

Skuteczne sposoby problem opuchniętych nóg

W Polsce od kilku dni mamy do czynienia z potężnymi upałami, które dla wielu z nas dają się mocno we znaki. Podczas tak wysokich temperatur zdarza się często, że narzekamy na spuchnięte i ociężałe nogi. Czy istnieją sprawdzone sposoby, na szybką i skuteczną ulgę przy takich dolegliwościach? Okazuje się, że tak. Oto one.

Dlaczego nogi puchną w upalne dni?

Dzieje się tak za sprawą zatrzymywania wody w organizmie, który przy wysokich temperaturach broni się przed odwodnieniem. Woda gromadzi się w wówczas w tkance podskórnej, dochodzi do rozszerzenia się żył, czego pokłosiem jest spowolnione krążenie. Innymi przyczynami gromadzenia wody w organizmie jest spożywanie alkoholu,  zbyt dużo soli w diecie, źle dopasowane obuwie oraz brak aktywności fizycznej.

Moczenie stóp w zimnej wodzie

Moczenie stóp w zimnej wodzie to jeden ze sprawdzonych sposobów na walkę z dolegliwością opuchniętych nóg latem. Zimna woda sprawi, że natychmiast poczujemy ulgę, zmniejszymy opuchliznę, ale i poczujemy się bardziej zrelaksowani. Ponadto dodanie do wody odrobinę soku z cytryny pomoże w szybszym obkurczaniu się naczynek w nogach.

Czytaj także: Opuchnięte stopy? Reaguj na ten sygnał

Stopy możemy moczyć w zwykłej misce, ale jeśli posiadamy masażer do stóp z funkcją napełniania go wodą, wówczas takie urządzenie dodatkowo pomoże w poprawie krążenia. Pamiętajmy jednak, że woda nie powinna być lodowata, a chłodna.

Reklama

Masaż chłodzący - sposób na opuchnięte nogi

Masaż nóg żelem chłodzącym to kolejny prosty i skuteczny trik na przypadłość opuchniętych nóg. Masaż pomaga na usunięcie nadmiaru wody oraz poprawie krążenie limfy i krwi. Możemy wykonać go sami lub skorzystać z usług specjalistów.

Warto wiedzieć: O czym może świadczyć wieczorny obrzęk nóg?

Leżenie z uniesionymi do góry nogami także korzystnie wpływa na opuchnięte nogi. Odpoczywanie w takiej pozycji poprawia krążenie i zmniejsza opuchliznę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: opuchnięte nogi | sposoby na opuchnięte nogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy