Reklama

Reklama

Bezdomny poprosił internautów o telewizor. Odpowiedzi mogą zadziwić

Na jednej z facebookowych grup, które zrzeszają osoby mieszkające w Warszawie niedawno pojawił się dosyć nietypowy wpis. Bezdomny 70-latek zapytał internautów, czy ktoś z nich nie chciałby oddać mu starego, niepotrzebnego telewizora zalegającego w domu. Zaznaczył, że mieszka w schronisku i telewizor byłyby dla niego źródłem informacji o świecie. Jak zareagowali użytkownicy social mediów? Niektóre odpowiedzi mogą zadziwić.

Czy Polacy chętnie dzielą się swoim dobytkiem z osobami gorzej usytuowanymi? Wiele zależy od okoliczności. Kilka dni temu na facebookowej grupie "Warszawa oddam za darmo/wymienię" pojawił się wpis bezdomnego mężczyzny. Post wywołał spore zamieszane. 

70-letek poprosił internautów o telewizor. Grzecznie zapytał, czy któryś z użytkowników nie ma niepotrzebnego sprzętu, który mógłby oddać do schroniska. Dodał, że telewizor byłyby dla niego cennym źródłem informacji o świecie. Dostarczałby mu również rozrywki.

Jak zareagowali internauci?

Pod postem w okamgnieniu pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy. Wpis bezdomnego podzielił użytkowników Facebooka. Wiele osób przejęło się losem starszego mężczyzny. Niestety, byli także tacy użytkownicy, którzy zarzucili 70-latkowi chciwość.

Reklama

Pod postem 70-latka nie brakowało propozycji wsparcia. Wielu internautów w komentarzach dopytywało mężczyznę, czy potrzebuje jakiejkolwiek innej pomocy. Kilka osób zaznaczyło, że może oddać mu sprzęt, którego potrzebuje i zaproponowało kontakt w wiadomości prywatnej. Takie odpowiedzi napawają optymizmem. 

"Proszę nie tracić wiary i nadziei, bo są jeszcze ludzie o dobrym sercu, którzy pomogą i podziela się tym, co mają" - stwierdził jeden z internautów.

Niestety nie wszyscy użytkownicy medium społecznościowego wykazali się dobrodusznością. Niektóre komentarze internautów są o wiele mniej przyjazne. Pozostali Facebookowicze zarzuci 70-latkowi chytrość. "Obecnie żeby oglądać TV nie koniecznie trzeba mieć telewizor. Programy TV można oglądać na laptopie albo na telefonie komórkowym" - zaznaczył jeden z użytkowników.

***
Zobacz również:

Kiedy rozpocznie się sezon grzewczy 2022? Czy mamy się czego obawiać?
Mało znany obowiązek alimentacyjny. Kiedy może być zasądzony?

Kultowe przedmioty w PRL: To było w każdej kuchni! Pamiętasz? [QUIZ]

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezdomny | Komentarze internautów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy