Do Polski zawitała wiosenna aura. Niestety nie zostanie z nami na długo

Przed nami ciepły i słoneczny dzień, który już od rana powitał nas piękną pogodą. W wielu regionach kraju zawitała wiosenna aura. Jednakże jak zapowiadają synoptycy, takie ocieplenie nie potrwa długo. Sobota i niedziela zapowiadają się dość deszczowo, a mieszkańcy niektórych regionów muszą przygotować się na powrót zimy.

W piątek warto skorzystać z pięknej pogody, która w większości regionów ulegnie zmianie już w sobotę
W piątek warto skorzystać z pięknej pogody, która w większości regionów ulegnie zmianie już w sobotęZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWSEast News

Wiosenna aura zawitała do Polski. Piątek będzie wyjątkowo ciepły

Czeka nas zmiana pogody. Mieszkańcy niektórych województw doświadczą powrotu zimy

W sobotę odczujemy jednak delikatną zmianę aury. W dzień możemy spodziewać się dużego zachmurzania i przelotnych opadów deszczu. Miejscami jednak zapowiadane są przejaśnienia.

Temperatura maksymalna od 7°C, 9°C na wschodzie, południu i północy do 10°C, 12°C na zachodzie.
czytamy na stronie internetowej IMGW

W nocy synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane na zachodzie i północnym zachodzie, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże. Miejscami oprócz przelotnego deszczu może pojawić się deszcz ze śniegiem.

Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. C. na północnym wschodzie, przez około 0 st. C. w centrum i do 2 st. C. na południowym zachodzie.

W sobotę pogoda nie zachwyci. W wielu regionach spadnie deszcz
W sobotę pogoda nie zachwyci. W wielu regionach spadnie deszczARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsEast News

Szara aura powróci w niedzielę. Jaka będzie pogoda?

W niedzielę powróci szara aura, a nad Polskę nadciągną szare chmury, które zostaną z nami na początku przyszłego tygodnia. Synoptycy prognozują duże zachmurzenie, a także miejscowe opady deszczu. Na wschodzie Polski może spaść deszcze ze śniegiem.

Temperatura minimalna od -2°C, 1°C na wschodzie i południu do 2°C, 4°C w centrum i 5°C, 7°C na zachodzie. Temperatura maksymalna od 3°C, 5°C na wschodzie do 6°C, 9°C na pozostałym obszarze kraju
napisano na stronie IMGW
Olga Kozierowska: Są dwa źródła uczucia zazdrościINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas