Reklama

Dramatyczny widok na cmentarzu w Poznaniu. "Jak można być taką hieną"?

Niestety kradzieże na cmentarzach nie są rzadkością. Złodzieje kradną dosłownie wszystko - od zniczy i przedmiotów pozostawionych na grobach, po ławeczki, a nawet całe nagrobki. W ostatnim czasie o bulwersującej kradzieży na cmentarzu poinformowała jedna z użytkowniczek Facebooka.

"Jak można być taką hieną?" - pyta córka zmarłej

Do zdarzenia doszło na Cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. Tam niedawno została pochowana mama jednej z użytkowniczek Facebooka. Kobieta, odwiedzając grób zmarłej, dokonała druzgocącego odkrycia: 

Autorka do wpisu dołączyła zdjęcia przed i po kradzieży. Faktycznie możemy zaobserwować, że cała drewniana obudowa grobu ziemnego została skradziona. Złodzieje zerwali jednak z krzyża tabliczkę, którą pozostawili na grobie.

Przeczytaj też: Alarmujące sygnały z Polski. Tak złodzieje oznaczają domy. "Uważajcie"

Reklama

To nie pierwsza taka sytuacja. Niestety o kradzieżach na cmentarzach słyszy się niepokojąco często. "Hieny cmentarne", bo właśnie takim sformułowaniem określa się osoby rabujące groby, nie znają żadnych świętości i ciężko spodziewać się po nich szacunku do zmarłych. 

Przeczytaj też: Okradziono cię podczas wakacji za granicą? Oto co musisz zrobić

Internauci są oburzeni. "Żeby nigdy spokoju nie zaznał"

Post bardzo szybko rozprzestrzeni się po sieci, ponieważ jego autorka poprosiła o udostępnianie i nagłośnienie sprawy.  Pod wpisem pojawiło się niemal 300 komentarzy, w których oburzeni internauci nie szczędzili ostrych słów.

Niektórzy internauci mają swoje podejrzenia na temat sprawców. 

Przeczytaj też: Giną średnio co 7 minut. „W tej kategorii to okazja czyni złodzieja”

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cmentarz | nagrobek | grób | kradzież
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy