Jacy mężczyźni najbardziej podobają się kobietom? Chodzi o jeden szczegół

Chociaż dla każdej kobiety atrakcyjny mężczyzna będzie wyglądał nieco inaczej, to przeprowadzone niedawno badania naukowe potwierdziły, że w jednej kwestii jesteśmy zgodne i pewien szczegół sprawia, że uznajmy konkretnych panów za wyjątkowo przystojnych. O co konkretnie chodzi?

Czy zarost decyduje o męskiej urodzie?
Czy zarost decyduje o męskiej urodzie?123RF/PICSEL

Jak wygląda przystojny mężczyzna?

Naukowcy z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii przeprowadzili badanie, w którym wzięło udział 8,5 tysiąca kobiet w wieku od 18 do 100 lat. Ich zadaniem było ocenienie atrakcyjności poszczególnych mężczyzn oraz zastanowienie się, z którym z zaprezentowanych panów widziałyby się w długotrwałym związku.

Wyniki był zaskakujące, bo okazało się, że wszystkie z biorących udział w eksperymencie kobiet zgodnie odpowiedziały, że mężczyźni z brodą są bardziej przystojni od tych, którzy zarostu nie posiadają! Co równie ciekawe, panie o wiele chętnie weszłyby w poważny związek z brodatym mężczyzną. Badanie wykazało więc, że ten rodzaj męskiego owłosienia ma ogromne znaczenie nie tylko jeśli chodzi o ogólną ocenę wyglądu, lecz także wpływa na budowanie relacji i chęć wspólnego życia razem.

Co mają w sobie mężczyźni z brodą?

Uroda to kwestia gustu
Uroda to kwestia gustu123RF/PICSEL

Pojawia się więc pytanie, dlaczego chodzi właśnie o zarost? Według autorów badania powód jest o wiele prostszy, niż się wydaje. Broda kojarzy się po prostu kobietom z typowymi męskimi cechami, takimi jak siła, dominacja i bycie nieustraszonym.

I mimo że już dawno porzuciłyśmy stereotypowe wzorce męskości, to wciąż podświadomie szukamy w potencjalnym parterze "pierwotnych" cech, które pokażą nam, że w związku będziemy czuły się bezpieczne i zaopiekowanie. I wygląda na to, że broda jest właśnie jedną z nich.

Warto jednak pamiętać, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety uważały, że zarost u mężczyzny wcale nie jest aż tak atrakcyjny, jak ma to miejsce w obecnych czasach. Kanony piękna się jednak zmieniają i kto wie, może za jakiś czas panowie bez brody znowu będą bardziej przystojni w oczach pań.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 98: Alina AdamowiczINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas