Reklama

Jaka pogoda na Wszystkich Świętych w Polsce? Amerykańscy synoptycy podali prognozy

Dwa pierwsze dni listopada to rokrocznie czas, w którym tłumnie odwiedzamy cmentarze. W Polsce pogoda lubi w tym czasie zaskakiwać. Byliśmy już świadkami opadów śniegu i mrozu, a także typowo wiosennej aura i temperatur powyżej 20 st. C. Jak będzie w tym roku? Prognozy synoptyków z USA nie są optymistyczne.

W sieci pojawiły się już pierwsze długoterminowe prognozy pogody na 1 i 2 listopada - Święto Wszystkim Świętych, a także Dzień Zaduszny. W amerykańskim serwisie pogodowym AccuWeather podano jakich zjawisko atmosferycznym możemy się najpewniej wtedy spodziewać. Niestety synoptycy nie są dobrej myśli. Na łaskawość złotej polskiej jesieni początkiem listopada nie mamy co liczyć.  

Zobacz też: Synoptycy już wiedzą, kiedy nadejdą pierwsze przymrozki. Podano konkretną datę

Reklama

We Wszystkich Świętych na cmentarz zabierz ze sobą parasol

Jak podają pogodowi eksperci, 1 i 2 listopada 2023 mają przynieść opady deszczu. Na ten moment ocenia się, że zachmurzona ma być wtedy niemal cała Polska, niewykluczone są intensywne opady deszczu, a lokalnie nawet nocne przymrozki.

Jedynie mieszkańcy centralnej Polski, a także niektórych obszarów woj. warmińsko-mazurskiego we Wszystkich Świętych będą mogli liczyć na przebłyski słońca. W Dzień Zaduszny z kolei pogoda jeszcze bardziej się pogorszy - na brak opadów mimo dużego zachmurzenia i chłodu będzie szansa jedynie na Pomorzu.  

Czytaj także: Do kiedy potrawa lato w Polsce? Synoptycy podali najnowsze ustalenia

Pogoda na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Synoptycy zapowiadają przymrozki i deszcz

Mimo że we wrześniu cieszymy się iście letnią pogodą, końcem października zrobi się naprawdę chłodno. Synoptycy przewidują, że 1 listopada będzie należał to typowo jesiennych, ponurych dni -  termometry mają wskazywać około 8-11 stopni Celsjusza. Co więcej najchłodniej będzie na Warmii i Mazurach czyli tam, gdzie tego dnia jest szansa na odrobinę słońca. Ciepłe płaszcze powinni założyć także mieszkańcy Podhala - prognozy zakładają około 8 stopni w Zakopanem i okolicach. W nocy z 1 na 2 niewykluczone są przymrozki - Amerykanie podają, że ma być to to mniej więcej -3 st. C. Gdzie będzie najcieplej? Najpewniej w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Na ten moment przewiduje się, że w czwartek 2 listopada najniższe wartości wskazywać będą termometry na południu i zachodzie Polski - od 8 do 9 st. C.  Nieco cieplej w woj. małopolskim i w centralnej części kraju oraz na Warmii i Mazurach - temperatura oscylować będzie w granicach 10 stopni C., zaś najcieplej ma być na północy kraju, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu - 11-12 st. C.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wszystkich Świętych | pogoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama