Masz te trzy przedmioty w domu? Lepiej wyrzuć je od razu

Każda kobieta pragnie, aby jej mieszkanie było nie tylko idealną przestrzenią do życia, lecz także wyglądało estetycznie. W związku z tym inwestujemy w różnego rodzaju przedmioty, które mają za zadanie upiększyć nasze wnętrza. Nie zawsze jednak idzie to w dobrą stronę i zadaniem eksperta granica między dobrym smakiem a bezguściem jest bardzo cienka.

Trzy najgorsze dodatki do domu. Sprawią, że salon będzie wyglądać tandetnie
Trzy najgorsze dodatki do domu. Sprawią, że salon będzie wyglądać tandetnie 123RF/PICSEL

Ekspert od aranżacji wnętrz Daniel Ufland przedstawił trzy podstawowe błędy, jakie najczęściej popełniamy, kiedy chcemy zmienić coś w naszym mieszkaniu i decydujemy się na dodatki czy dekoracje. Sprawdź, jak nie doprowadzić do tego, żeby twoje cztery kąty wyglądały kiczowato i poznaj sposoby na to, jak upiększyć dom w taki sposób, żeby uzyskać efekt WOW.

Dom to nie miejsce dla sztucznych roślin

Rośliny w domu dodają każdemu wnętrzu życia i estetyki, jednak wiele osób nie ma czasu ani ochoty, żeby się nimi opiekować. W konsekwencji stawia na ich zamiennik, jakim są sztuczne kwiaty doniczkowe. Chociaż ich ewidentnym plusem jest to, że bez względu na okoliczności pozostają zielone, to posiadanie tego typu ozdób jest bardzo tandetne i jeszcze bardziej szpeci mieszkanie. Wszystko przez to, że na takich "ozdobach" szybko osiada się kurza, a dodatkowo są one najczęściej wykonane w niedbały sposób i na pierwszy rzut oka widać, że nie mamy do czynienia z czymś, co naprawdę kwitnie.

Co więc można zrobić, jeśli rzeczywiście nie mamy czasu na żywe rośliny, a chcemy mieć w pokoju coś zielonego? Daniel Ufland zaleca, żeby zainwestować w kaktusy lub inne sukulenty, które nie są kłopotliwe w utrzymywaniu, a świetnie wkomponują się w każde wnętrze i dodadzą mu stylu.

Sztuczne kwiaty nie wyglądają dobrze jako dekoracja domu
Sztuczne kwiaty nie wyglądają dobrze jako dekoracja domu123RF/PICSEL

Ściana to nie miejsce na cytaty

Kilka lat temu posiadane w domu tabliczek, na których przedstawiane były róże cytaty, było popularnym i niezwykle modnym posunięciem. Daniel jest jednak przeciwnikiem takich rozwiązań i uważa, że tego typu tabliczki z cytatami nie wyglądają dobrze w mieszkaniach, które pretendują do bycia stylowymi. Winą za to można obarczyć banalne frazesy oraz ich wykonanie, które nieumiejętnie próbuje wzorować się na rękodziele.

Zamiast tego rodzaju ozdób lepiej postawić na inne obrazy. Nie muszą być to oczywiście drogie płótna olejne w złotych ramach. Świetnie sprawdzą się proste wydruki różnych dzieł sztuki lub rodzinne fotografie, które odpowiednio oprawione będą najlepszymi i jednocześnie najbardziej osobistymi dziełami sztuki.

Drogie nie znaczy stylowe

Daniel Ufland nie ma również wątpliwości, że nawet drogie dodatki będą powodowały, że mieszkanie nie będzie dobrze się prezentować. Dlaczego? Jeśli dekoracje mają różną estetykę, to zrujnują cały wystrój mieszkania. W końcu nie chodzi wcale o cenę każdego z przedmiotów, a o jego styl. W związku z tym ważne jest, aby podczas aranżowania całego mieszkania, zachować jednolitą gamę kolorystyczną, a także nie przesadzać z połyskującymi akcentami, które w nadmiarze wyglądają tandetnie.

Ufland radzi, żeby zastosować elementy, które będą łączy kolorystykę pomieszczenia i przy okazji odzwierciedlały osobisty gust mieszkańców. Dobrze jest więc rozeznać się w obecnych stylach wyposażenia wnętrz i zainspirować się tym, który do nas przemawia. Dzięki temu dobierzemy dodatki, które idealnie pasują do naszego mieszkania i co ważniejsze, nie zmarnujemy pieniędzy.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas