Reklama

Modelka straciła nogę przez raka. Hejterzy nie dają jej żyć!

Cherie Louise z New Plymouth w Nowej Zelandii w dzieciństwie zachorowała na kostniakomięsaka, nowotwór, przez który lekarze musieli amputować jej nogę. Dzisiaj Louise ma 29 lat i robi karierę jako modelka, nie poddając się hejtowi, którego jest ofiarą.

U modelki i projektantki mody Cherie Louise z New Plymouth w Nowej Zelandii zdiagnozowano raka kości w dzieciństwie. Cherie, jako sześciolatka, zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak, kiedy regularnie miała wysoką, nawracającą gorączkę i uporczywy ból w lewym biodrze. Miała problemy z bieganiem i nadążaniem za innymi dziećmi w szkole. Rodzice zabierali ją na niezliczone wizyty u lekarzy, aby znaleźć przyczynę jej objawów, aż w końcu zdiagnozowano u niej rzadkiego raka kości zwanego kostniakomięsakiem. 

Kostniakomięsak (łac. osteosarcoma) jest wyjątkowo podstępną formą raka kości, w której guzy wyglądają jak wczesne formy komórek kostnych, które normalnie pomagają tworzyć nową tkankę kostną.

Reklama

Rodzice Cherie zostali poinformowani, że będzie musiała amputować całą lewą nogę i połowę miednicy, aby uratować jej życie. Ten rodzaj amputacji, zwany hemipelvektomią zewnętrzną, jest niezwykle rzadki i ryzykowny, co sprawia, że takie czynności jak użycie protezy są dość trudne.


Hejterzy utrudniają jej życie

Cherie ciężko było zaaklimatyzować się do posiadania jednej nogi, była bardzo skrępowana i nienawidziła stania na zewnątrz i bycia obserwowanym przez cały czas. Dodatkowo, kontakt z mediami społecznościowymi spowodował napływ trolli z ohydnymi, niewrażliwymi rzeczami do powiedzenia na temat niepełnosprawności Cherie, a niektórzy nawet oskarżyli ją o zdjęcie jej nogi, aby zwrócić na siebie uwagę.


Mimo wszystko ​dzięki kontaktowi ze społecznością osób niepełnosprawnych Cherie się nie poddaje. Robi karierę jako projektantka i modelka, i ma pewność, że może ją kontynuować.

Przeczytaj też:

​Nie kładź tego na kaloryferze! Przez te błędy czekają cię wysokie rachunki

Wieści o cennych znaleziskach płyną z całej Polski. Zarabiają krocie

Pola Wiśniewska wspiera Michała Wiśniewskiego: "Wiedząc to, co wiem, wybrałabym Cię raz jeszcze"

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy