Reklama

Reklama

Na to możesz natrafić w polskich lasach. Ten dziwny żółty twór potrafi się poruszać

Lasy Państwowe postanowiły podzielić się kolejną ciekawostką. Na facebookowym profilu właśnie pojawiło się zdjęcie niezwykłego tworu. Jak się okazuje, można go spotkać podczas leśnych wędrówek. "Organizm ten potrafi się poruszać i to z prędkością do pół centymetra na godzinę" - napisano pod postem. Co jeszcze o nim wiadomo?

Lasy Państwowe podzieliły się ciekawostką

W mediach społecznościowych nie brakuje ciekawostek, którymi dzielą się z internautami Lasy Państwowe. Są to zazwyczaj informacje dotyczące grzybów, roślin i zwierząt, które można spotkać w polskich lasach. 

Wpisy odbijają się szerokim echem i są komentowane przez wiele osób. Tym razem na facebookowym profilu pojawiło się zdjęcie organizmu, który odznacza się niezwykle intensywnym kolorem. Opatrzono je krótkim opisem i wytłumaczono, co to za dziwny twór, czym się odżywia i jakie ma specyficzne cechy.

 

"Jaskrawożółty dziwny twór" w polskich lasach

Chociaż żółty twór wygląda zaskakująco, to wbrew pozorom można go z łatwością spotkać podczas leśnego spaceru czy grzybobrania. "Nie roślina, nie zwierzę, nie grzyb? Rzucający się w oczy jaskrawożółty dziwny twór, to gatunek śluzowca - wykwit piankowaty. Ten archaiczny organizm jest obecnie zaliczany do protistów" - napisano pod zdjęciem.

Reklama

Jak się okazuje, ten gatunek śluzowca ma pewną specyficzną cechę. Otóż odznacza się wysoką tolerancją na bardzo wysokie nawet zabójcze stężenie metali ciężkich - głównie cynku. Poza tym jest w stanie się przemieszczać. 

***

Zobacz także:

Znaleźli gwoździe wbite w drzewa. Leśnicy ujawnili „śmiertelną pułapkę”

Wyjątkowy widok w Babiogórskim Parku Narodowym. „Tegoroczne maluchy”

„Znak, że idą zmiany”. Leśnicy nie pozostawiają żadnych wątpliwości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lasy Państwowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy