Reklama

Reklama

„Znak, że idą zmiany”. Leśnicy nie pozostawiają żadnych wątpliwości

Czy wkrótce czekają nas poważne zmiany w pogodzie? Leśnicy z Nadleśnictwa Baligród nie pozostawiają w tej kwestii żadnych wątpliwości. Opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widnieją dwie chmury. Co w tym dziwnego i zaskakującego? Okazuje się, że mogą być one zwiastunem załamania pogody.

"Znak, że idą zmiany". Niepokojący wpis leśników

- Ponoć znak, że idą zmiany w pogodzie - taki tajemniczy wpis umieścili na swoim Faceboooku leśnicy z Nadleśnictwa Baligród. Opatrzyli nim zdjęcie, które przedstawia... dwie chmury. Niby nic zaskakującego, ale niepokojący wpis leśników zrobił swoje. Dlaczego wspomniane chmury mogą być zwiastunem zmian w pogodzie?

Zobacz również: Grzyby mają osiągnąć zaporową wysokość. Oto powód

Reklama

Cirrusy - zwiastun zmian w pogodzie

Cirrusy - bo to chmury pierzaste widnieją na zdjęciu opublikowanym przez leśników - są pierwszym zwiastunem pogorszenia się pogody. W szerokościach umiarkowanych cirrusy są zazwyczaj jednym z pierwszych oznak nadchodzącego ciepłego frontu atmosferycznego, a później załamania pogody.

Jeśli cirrusy występują wspólnie z chmurami cirrostratus i cirrocumulus, zmiana w pogodzie jest już zaawansowana. Zdarza się też, że cirrusy na niebie to również wynik rozpadu kondensacyjnych smug latających wysoko samolotów. Dodatkowo, w umiarkowanych szerokościach geograficznych tego typu chmury znacznie utrudniają wydostanie się ciepła w przestrzeń kosmiczną. A to zwiększa efekt cieplarniany.

Zobacz również: Naukowcy ostrzegają: nie pij kawy przed zakupami. Powód cię zdziwi

Znak zmian. "Ta zaciśnięta pięść dobrze nie wróży"

Zdjęcie opublikowane przez Nadleśnictwo Baligród spotkało się ze sporym zainteresowaniem internautów. Chociaż cirrusy mogą na niebie tworzyć spektakularne pejzaże, to raczej nie zwiastują niczego dobrego w pogodzie. Pod zdjęciem opublikowanym przez leśników pojawiło się liczne grono komentarzy i zdjęć. Internauci chętnie dzielą się również swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyglądu chmur. Niektórym przypominają nawet... zaciśniętą pięść! Oto niektóre z komentarzy:

"Ta zaciśnięta pięść dobrze nie wróży",

"Piękne niebo, czyżby zmiana pogody nadchodziła?",

"Oj tak - coś wisi w powietrzu",

"Oby trochę popadało",

"Natura zawsze daje znaki, trzeba ją obserwować, być jej miłośnikiem i żyć w zgodzie z naturą".

***

Zobacz również:

Pieniądze nie tylko na węgiel. Do czego jeszcze dopłaci rząd?

Polska na własne oczy: Tu trzęsie się ziemia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nadleśnictwo baligród | leśnicy | chmury | zmiana pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy