Reklama

Najseksowniejsze imiona dla kobiet. Mężczyźni szaleją na ich punkcie

Jessiki, Mariolki, Grażynki i Kariny funkcjonują w języku polskim jako synonimy określonych wartości i światopoglądów. Skojarzenia z nimi zostały mocno naznaczone przez popkulturę, choć jak to zwykle bywa ze stereotypami są krzywdzące i oddają jedynie fragment pokazanego w krzywym zwierciadle wycinka rzeczywistości. Z drugiej strony mamy imiona, uznawane są za seksowne i pociągające, a samo ich brzmienie przyprawia mężczyzn o szybkie bicie serca.

Najseksowniejsze imiona dla kobiet - Anna

Krótkie, proste i wymowne imię pochodzące od hebrajskiego słowa "hanna", oznaczającego łaskę. Jedno z najpopularniejszych imion w Polsce - nosi je ponad milion kobiet. Można je zdrabniać na mnóstwo sposobów, ale to jego podstawowa forma powoduje, że niektórym mężczyznom po plecach przechodzą ciarki. W polskiej muzyce nie brakuje utworów, w których Anna gra pierwsze skrzypce czy to jako nostalgiczna Anna Maria, czy też wyczekiwana z utęsknieniem Ania, do której z miłością zwraca się Kazik.  

Najseksowniejsze imiona dla kobiet - Laura

Już w średniowieczu Petrarka wzdychał do Laury - ucieleśnienia marzeń i najskrytszych pragnień, jako ukochana Filona była kochanką sentymentalną, a w powieści Stefana Żeromskiego Laura uosabia esencję kobiecości - piękna, dystyngowana, namiętna, umiejąca wyrazić swoje pragnienia. Nic więc dziwnego, że kobiety o imieniu Laura kojarzą się mężczyznom z obiektem pożądania i miłości doskonałej.

Reklama

Czytaj także: Takie imiona najczęściej nadajemy dzieciom jako drugie. Czołówka zaskakuje?

Imię Laura pochodzi od słowa laurus czyli wawrzyn i oznacza "tę, którą uwieńczono wawrzynem. Druga teoria mówi, że tak nazywano kobiety pochodzące z rzymskiego Laurentum.

Najseksowniejsze imiona dla kobiet - Angela

- Dla kogo teraz miauczysz? - pytał Bogusław Linda podczas rozmowy z ukochaną w "Psach". Grająca Angelę Wenz młodziutka Agnieszka Jaskółka, odpowiadała: - Przecież wiesz... Ta scena przeszła do historii polskiego kina, głównie ze względu na kultowe: "Nie chce mi się z tobą gadać", a imię Angela stało się synonimem femme fatale. Podobno kobiety kochają złych chłopców. Mężczyźni z jakiegoś powodu również szaleją za tymi, które przynoszą im zgubę.

Imię Angela pochodzi z łaciny od słowa angel oznaczającego posłańca, brzmi bardzo podobnie w różnych językach, jest więc uniwersalnym, międzynarodowym imieniem.    

Czytaj także: Najpopularniejsze imię dla dziewczynki w Polsce

Najseksowniejsze imiona dla kobiet - Iga

Jak wiele współczesnych imion, także i to powstało jako usamodzielnione zdrobnienie innego imienia. Jego pierwotną formą było dostojne, królewskie imię Jadwiga, oznaczające "walkę". Niektórzy jako źródłosłów wskazują też łacińskie "ignis" oznaczające ogień. I to właśnie ono rozpala umysły panów, którzy kochają Igi.

Jedna z kobiet noszących to krótkie i popularne imię - Iga Wyrwał nie pozostawiała zbyt wiele wyobraźni na początku XXI wieku. Jej rozbierane sesje były szeroko komentowane w rodzimym showbiznesie, mimo, ze jej kariera rozwijała się głównie w Wielkiej Brytani. Dziś panom zupełnie innych, bo sportowych emocji dostarcza Iga Świątek - skromna, mądra i ciężko pracująca na swój sukces. Dla każdego "sexy" znaczy jak widać coś innego!  

Czytaj także: Makijaż, który dodaje lat. Tych błędów się wystrzegaj

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iga Wyrwał | Iga Świątek | popularne imiona | literatura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy