Reklama

Reklama

"Pączki grozy" u Fukiera. Magda Gessler liczy sobie 15 zł za sztukę!

Już 16 lutego będziemy świętować Tłusty Czwartek - dzień, w którym główną rolę grają pączki, pyszny, sycący deser, będący symbolem końca karnawału. Wielbiciele pączków muszą liczyć się jednak z tym, że w tym roku będą one wyjątkowo drogie - u znanych restauratorów trzeba będzie za nie zapłacić nawet kilkanaście złotych za sztukę. Jaki cennik przygotowała Magda Gessler?

Pączki to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych deserów w Polsce. Zrobione z ciasta drożdżowego, nadziewane owocową marmoladą, różą lub budyniem i smażone następnie na głębokim tłuszczu cieszą się popularnością przez cały rok, ale najwięcej zjadamy ich w Tłusty Czwartek. 

Choć pączki nie mają dobrej opinii i uznawane są za kaloryczny, ciężkostrawny deser, to głęboko zakorzeniły się w naszej kulturze. W Tłusty Czwartek, do cukierni słynących z wyrabiania pysznych, tradycyjnych pączków, ustawiają się długie kolejki Polaków - niektórzy z nich potrafią zjeść tego dnia nawet kilka lub kilkanaście pączków!

W tym roku może być jednak inaczej, bo cukiernicy już zapowiadają, że pączki będą zdecydowanie droższe, niż w poprzednich latach. U słynnych restauratorów mogą kosztować nawet kilkanaście złotych za sztukę. 

Tyle będą kosztować w tym roku pączki od Magdy Gessler. Spory wydatek!

Dziennikarze "Faktu" postanowili wyliczyć, ile wyda w tym roku na pączki przeciętna, polska rodzina. Wszystko zależy oczywiście od tego, gdzie je zakupią, bo ceny w tańszych cukierniach lub galeriach handlowych różnią się znacznie od tych u słynnych, polskich restauratorów. 

Reklama

Cytowany przez "Fakt" mistrz cukiernictwa Stanisław Butka przyznaje, że wzrost cen jest w tym roku nieunikniony i pączek będzie kosztował około 4 - 6 zł w przeciętnej cukierni. Osoby, które będą chciały spróbować słodkości np. od Magdy Gessler muszą się liczyć ze zdecydowanie wyższą ceną. 

W warszawskim lokalu Magdy Gessler "U Fukiera" jeden pączek kosztuje 15 złotych, czyli za sześć sztuk przyjdzie nam zapłacić aż 90zł! Przeciętna, czteroosobowa rodzina, której każdy członek chciałby zjeść po dwa pączki, musi więc liczyć się z wydatkiem rzędu 120 zł!

W tym roku pączki będą więc wyjątkowo drogie, więc warto wiedzieć jak zrobić domowe pączki. Smakują równie dobrze, a według fanów domowych słodkości nawet lepiej, niż te ze sklepu. 

Smacznego! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Magda Gessler | tłusty czwartek | Tłusty Czwartek pączki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy