Reklama

Reklama

Seniorka musi od wielu lat udowadniać, "że żyje". Pokazała w sieci dokument

Anna Kusiak to sympatyczna seniorka, którą na Instagramie obserwuje już ponad 81 tysięcy fanów. Kobieta na bieżąco dzieli się z nimi migawkami ze swojego życia, zamieszcza zdjęcia i zaraża dobrą energią. Jej najnowszy post wprawił jednak fanów w konsternację - jak się okazało, musi ona regularnie udowadniać polskim urzędnikom, "że żyje".

Anna Kusiak skończy w tym roku 95 lat, a od kilku prowadzi cieszące się sporą popularnością konto na Instagramie - "Życie zaczyna się po 90". Sympatyczna seniorka regularnie zamieszcza w sieci zdjęcia ze spacerów, nagrywa motywacyjne filmiki, a nawet chwali się stanem swojej garderoby. Na fanach największe wrażenie robi jednak historia jej życia i pozytywne nastawienie do świata i ludzi. 

Anna Kusiak urodziła się w 1927 roku na terenach dzisiejszej Ukrainy, ale po II wojnie światowej została deportowana do Gubina w województwie lubuskim. Nie została tam jednak zbyt długo, bo w kolejnych latach mieszkała m.in. w Bielawie czy Zielonej Górze. Przed największym wyzwaniem stanęła jednak w wieku 85 lat - wtedy postanowiła opuścić Polskę i zamieszkała w Wielkiej Brytanii, u swojej córki. 

Jak sama przyznaje, przekonała ją dobra opieka medyczna w tym kraju, sprzyjający klimat i chęć zmiany swojego życia. Anna od zawsze kochała podróże, ale gdy była jeszcze młoda i silna, nie były one tak popularne jak dziś. Mimo wieku, zaraz po przylocie do Wielkiej Brytanii, zaczęła regularnie zwiedzać ten kraj, pokochała także Szkocję. 

Reklama

Pandemia mocno pokrzyżowała szyki seniorki i uwięziła ją w domu. Teraz Anna stawia głównie na długie spacery po okolicy, które chętnie relacjonuje swoim fanom na Instagramie. Od czasu do czasu podejmuje także poważniejsze tematy lub dzieli się z nimi realiami życia za granicą. Jej najnowszy post wprawił fanów w osłupienie! 

Polska seniorka musi wciąż udowadniać, "że żyje". Pokazała formularz

Wczoraj na profilu "Życie zaczyna się po 90" pojawił się zaskakujący wpis:

- napisała seniorka, dołączając zdjęcie formularza. 

- dopytuje w dalszej części postu seniorka. 

Rzeczywiście sprawa jest poważna, bo nieodesłanie właściwie wypełnionego dokumentu na czas wiąże się ze wstrzymaniem wypłaty świadczeń emerytalnych! 

- pisze w dalszej części postu seniorka, zwracając uwagę, że polskie przepisy mocno zaskoczyły brytyjskich urzędników. 

Kończąc swój post Anna Kusiak postanowiła zaapelować do polskiego urzędu o większą empatię w stosunku do seniorów, także tych mieszkających obecnie za granicą. 

- napisała na koniec. 

Seniorka apeluje do polskich urzędników. Fani piszą: "Olać chory system"

Apel seniorki spotkał się z szybką reakcją zaskoczonych obserwatorów:

- "Wierzyć się nie chce, paranoja, pani Aniu proszę dbać o zdrowie i cieszyć się życiem jeszcze dłuuuugie lata", "A to urząd nie może sprawdzić Instagrama? przekonaliby się, że jest Pani osobą nie tylko żywą, ale i pełną życia", "Żałosne to jest. Moja babcia ma 97 lat. Ma niewładną rękę po udarze, nie mogła tego podpisać, mieliśmy duży problem....to jest niepoważne" - piszą. 

Jedna z obserwatorek przyznała nawet, że sama jeszcze wiele lat temu wysyłała takie pisma emerytom. Jak widać, wciąż niewiele się zmieniło:

- "Widzę, że zasady nie zmieniły się od końca lat 90-tych. Wstyd się przyznać, ale sama takie pisma wysyłałam „moim” emerytom. Pamiętam swoje zażenowanie, byłam wtedy młodym referentem w wydziale emerytur i rent. Tylko, że wtedy nie było „internetów” i przepływ informacji był też na innym poziomie, dlatego dziś jestem tym jeszcze bardziej zażenowana. Pozdrawiam Panią cieplutko i proszę „olać” chory system, w sensie nie przejmować się, bo emerytury jednak byłoby szkoda". 

Głos postanowiła zabrać także aktorka, Grażyna Wolszczak, która całą sytuację skwitowała krótkim "Nie do wiary". 

Faktycznie trzeba przyznać, że obowiązujące polskich emerytów przepisy są dość niezrozumiałe, tym bardziej, że już odrobina empatii i dobrych chęci po stronie urzędu mogłaby rozwiązać problem. 

Zobacz również:

500 plus dla seniora otrzyma więcej osób. Nie tylko emeryci! 

Wielkie zmiany w aptekach. "To jawna niesprawiedliwość"


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seniorka | Anna Kusiak | życie zaczyna się po 90 | polscy seniorzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy