Reklama

Spróbowała kosmicznie drogich faworków od Magdy Gessler. „Spodziewałam się więcej”

Ceny karnawałowych słodkości w lokalach Magdy Gessler co roku zaskakują. Słynna restauratorka podkreśla jednak, że stawia na jakość, a cena idzie z nią w parze. Jedna z użytkowniczek mediów społecznościowych postanowiła więc przetestować smak kosmicznie drogich faworków. Zaskoczenie?

Karnawał jest nierozerwalnie związany z dużą ilością słodkości - pączków i faworków. Tłusty Czwartek, który wypada w tym roku 16 lutego, zbliża się wielkimi krokami, a wielu z nas już teraz myśli o zakupie słodkich przekąsek. Ceny, szczególnie w znanych lokalach, mogą jednak zaskoczyć.

Co roku głośno jest o kwotach, jakie przyjdzie wydać na pączki i faworki w lokalach Magdy Gessler. Jej warszawska kawiarnia "Słodki Słony" również w tym roku oferuje słodkie wypieki, za które przyjdzie słono zapłacić. Znana restauratorka podkreśla jednak, iż cena nierozerwalnie połączona jest z jakością. Smak faworków postanowiła więc przetestować jedna z użytkowniczek TikToka.

Reklama

Zobacz również: Róże karnawałowe. Zrób je z przepisu siostry Anastazji. Tego smaku nie da się zapomnieć!

Faworki od Magdy Gessler z kosmiczną ceną. Co ze smakiem?

Kilogram faworków w kawiarni "Słodki Słony" Magdy Gessler kosztuje 190 złotych. Tiktokerka kupiła półkilowe opakowanie, za które zapłaciła 90 złotych. Pierwsze wrażenie było wyjątkowo przyjemne. Kobieta podkreśla, że faworki "pięknie się błyszczą", a, według sprzedawczyni, "są posypane srebrem". Wkrótce pierwszy słodki wypiek trafił do ust testerki. A wtedy ... małe rozczarowanie.

"Jeżeli chodzi o dobre jedzenie to nie usłyszycie ode mnie, że coś jest za drogie, bo wiadomo jakość kosztuje. Jednak po tych faworkach w cenie 190 zł za kilogram spodziewałam się bardziej delikatnego i mniej zbitego ciasta. Są one wciąż dobre, mają domowy smak, jednak po takiej cukierni spodziewałam się czegoś więcej" - stwierdziła tiktokerka. Ostateczna ocena wyniosła 7/10.

Pod opublikowanym przez kobietę wideo natychmiast zaroiło się od komentarzy. Internauci są w szoku od ceny, jaką trzeba zapłacić za słodką przekąskę. "Ja wszystko rozumiem, ale faworki są z 5 składników na miłość boską... Za co tu płacić AŻ 190 zł...", "Przez gardło by mi nie przeszły za taką kasę", "W życiu nie dałabym tyle za mąkę i żółtka. Wolę zrobić sama" - piszą internauci.

Zobacz również: Ruchańce z Aniołowa: Tradycyjny przepis na anielskie racuchy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Magda Gessler | faworki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy