Reklama

Strój turystów zszokował internautów. Tak wybrali się w góry?

Temat zimowych, nieodpowiedzialnych turystów wraca w sezonie jak bumerang. Głośno jest zazwyczaj o tych osobach, które w wysokie partie gór wybierają się zupełnie nieprzygotowane. Przed wyjściem na szlak warto pamiętać o podstawowych zasadach. Niektóre stroje turystów mogą bowiem zaszokować.

Kilka tygodni temu głośno było o turystkach, które wybrały się nad Morskie Oko w śniegowcach. Wówczas internauci nie pozostawili na kobietach suchej nitki, mocno krytykując ich nieodpowiedzialne zachowanie.

Tym razem w sieci pojawiło się zdjęcie pary, która, zgodnie z informacjami przekazanymi przez "Tygodnik Podhalański", przemierza ścieżkę nad Dunajcem w Szczawnicy.

Kobieta widoczna na fotografii udostępnionej przez serwis ubrana jest w krótką spódniczkę, futerko oraz buty za kostkę. Wraz z partnerem spacerują bez czapek. Ścieżka nad Dunajcem nie jest jednak wymagającym szlakiem, gdzie można wybrać się nawet na kilkuminutowy spacer. Do tego też nawiązują w komentarzach internauci.

Reklama

O podstawowych zasadach dotyczących ubioru zimą pamiętajmy jednak decydując się na wycieczkę w wyższe partie gór. Tam należy zachować pokorę zarówno względem panujących warunków, jak i pogody.

Zobacz również: Nietypowe zjawisko w polskich lasach. Żółty śnieg to nie jest to, co myślisz

Jak ubrać się w góry? Pamiętajmy o podstawowych zasadach

Jak odpowiednio przygotować się na górską wycieczkę? Pamiętajmy, że aura w górach potrafi zmienić się z minuty na minutę. Dlatego też warto postawić na przysłowiową "cebulkę". Kilka warstw ubrań daje bowiem możliwość dostosowania ubioru do warunków atmosferycznych. Kiedy poczujesz, że jest ci zbyt ciepło, szybko ściągniesz jedną warstwę. Kiedy jednak przemarzniesz, kolejna warstwa będzie czekała w zanadrzu.

Nie zapominajmy o wysokich, wygodnych, miękkich i ciepłych skarpetach oraz butach trekkingowych, które będą ochraniać nasze kostki. Podstawą jest również lekka, ale ocieplana kurtka, która skutecznie ochroni przed wiatrem oraz wilgocią. Na zimowe wędrówki po górach najlepszym wyborem będą niekrępujące ruchów spodnie softshellowe.

Obowiązkowym dopełnieniem stroju powinny być czapka, rękawiczki oraz chusta. Bez nich nie wybierajmy się w góry. Pamiętajmy, aby na szlaku czuć się wygodnie i bezpiecznie, a nie modnie i stylowo.

Zobacz również: Spróbowała kosmicznie drogich faworków od Magdy Gessler. „Spodziewałam się więcej”

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: turyści w górach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy