Tę prostą zagadkę dla piątoklasisty rozwiążą nieliczni. Poprawny wynik zna tylko 10% osób
W dorosłym życiu nieczęsto zdarza nam się liczyć w pamięci. W dzisiejszych czasach często wysługujemy się kalkulatorami, nawet podczas prostych obliczeń. Umiejętność poprawnego liczenia, która jest nauczana w szkole podstawowej, nierzadko zaraz po zakończeniu nauki przestaje być praktykowana, a my zapominamy podstawowych zasad matematycznych. Odświeżmy naszą pamięć - z tym zadaniem poradzi sobie uczeń szkoły podstawowej - czy tobie uda się je rozwiązać?
Czy znasz wynik tego działania? To zadanie dla ucznia podstawówki!
Zobacz również:
- Święta z Magdą Gessler nadwyrężą portfel. Barszcz z uszkami w cenie dwudaniowego obiadu
- Polacy zajadają się nimi na potęgę. Bosacka radzi: omijaj szerokim łukiem
- Odprawa emerytalna bez tajemnic. Jak obliczyć i maksymalnie wykorzystać w 2024 roku?
- Twoje nazwisko ma jedną z tych końcówek? Może mieć szlacheckie korzenie
To z pozoru proste zadanie może przysporzyć wielu kłopotów. Kluczem w poprawnym rozwiązaniu równania jest przypomnienie sobie zasady kolejności wykonywania działań. Nawet jeśli matematyka nie była twoim ulubionym przedmiotem w szkole, znajomość tych praw często jest niezbędna w dorosłym życiu, dlatego warto je sobie przypomnieć.
Zapamiętaj, niezależnie od kolejności w szeregu, najpierw wykonujemy działania w nawiasach, następnie mnożenie lub dzielenie, na końcu dodawanie lub odejmowanie. Czy teraz uda ci się rozwiązać naszą zagadkę?
To zadanie wprawiło w kłopot internautów. Rozwiązanie prostsze, niż się wydaje
Jeżeli zastosujemy się do wymienionej powyżej kolejności wykonywania działań, rozwiązanie tego zadania jest banalnie proste. Najpierw wykonaj dzielenie, a później dodaj, lub odejmij od siebie liczby. Oto rozwiązanie zagadki:
2 + 6 : 2 × 3 = 2 + 3 × 3 = 11
Poprawnym wynikiem tego zadania matematycznego jest liczba 11. Jeżeli w wyniku obliczeń uzyskałeś inny wynik, przeczytaj zasady kolejności wykonywania działań i spróbuj jeszcze raz.
Zobacz również: Choroba, którą nasila źle dobrana dieta. Dolegliwości dotyczą aż 15% światowej populacji