Reklama

Tę prostą zagadkę dla piątoklasisty rozwiążą nieliczni. Poprawny wynik zna tylko 10% osób

W dorosłym życiu nieczęsto zdarza nam się liczyć w pamięci. W dzisiejszych czasach często wysługujemy się kalkulatorami, nawet podczas prostych obliczeń. Umiejętność poprawnego liczenia, która jest nauczana w szkole podstawowej, nierzadko zaraz po zakończeniu nauki przestaje być praktykowana, a my zapominamy podstawowych zasad matematycznych. Odświeżmy naszą pamięć - z tym zadaniem poradzi sobie uczeń szkoły podstawowej - czy tobie uda się je rozwiązać?

Czy znasz wynik tego działania? To zadanie dla ucznia podstawówki!

To z pozoru proste zadanie może przysporzyć wielu kłopotów. Kluczem w poprawnym rozwiązaniu równania jest przypomnienie sobie zasady kolejności wykonywania działań. Nawet jeśli matematyka nie była twoim ulubionym przedmiotem w szkole, znajomość tych praw często jest niezbędna w dorosłym życiu, dlatego warto je sobie przypomnieć. 

Zapamiętaj, niezależnie od kolejności w szeregu, najpierw wykonujemy działania w nawiasach, następnie mnożenie lub dzielenie, na końcu dodawanie lub odejmowanie.  Czy teraz uda ci się rozwiązać naszą zagadkę?

Reklama

Sprawdź też: Krótkie zadanie matematyczne dla czwartoklasistów. Dorośli mają z nim duży problem!

To zadanie wprawiło w kłopot internautów. Rozwiązanie prostsze, niż się wydaje

Jeżeli zastosujemy się do wymienionej powyżej kolejności wykonywania działań, rozwiązanie tego zadania jest banalnie proste. Najpierw wykonaj dzielenie, a później dodaj, lub odejmij od siebie liczby. Oto rozwiązanie zagadki:

2 + 6 : 2 × 3 = 2 + 3 × 3 = 11

Zobacz również: Jedna z najtrudniejszych iluzji optycznych. Tylko nieliczni dadzą radę

Poprawnym wynikiem tego zadania matematycznego jest liczba 11. Jeżeli w wyniku obliczeń uzyskałeś inny wynik, przeczytaj zasady kolejności wykonywania działań i spróbuj jeszcze raz.

Zobacz również: Choroba, którą nasila źle dobrana dieta. Dolegliwości dotyczą aż 15% światowej populacji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: łamigłówka | quiz | test

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy