Reklama

Reklama

W tym dniu Polacy imprezują na potęgę. Ksiądz skwitował to krótko

Czy można obchodzić Halloween? Ten temat co roku budzi wiele kontrowersji. Jeden z najpopularniejszych duchownych na TikToku, ks. Sebastian Picur rozwiewa wszelkie wątpliwości. Na pytanie, czy tego dnia można zorganizować imprezę ze znajomymi odpowiada jednoznacznie.

Halloween, czyli Wigilia Wszystkich Świętych

31 października nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim dyskusja na temat obchodzenia w Polsce Halloween. Nazwa pochodzi od wyrażenia "All Hallows’ Eve", co oznacza Wigilię Wszystkich Świętych. Najbardziej hucznie obchodzą go mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii. W naszym kraju Halloween pojawiło się w latach 90. XX wieku. Halloween kojarzy się głównie z wydrążoną i podświetloną w środku dynią czy motywami duchów, demonów, czarownic czy czaszek.

Zobacz również: Zaćmienie Słońca 2022. Spójrz w niebo - takiego zjawiska nie było w Polsce od lat

Reklama

Halloween w Polsce. Temat budzi kontrowersje

W Polsce zwyczaj obchodzenia Halloween budzi dużo emocji, a temat powraca z taką samą mocą każdego roku. Przed świętowaniem od dawna przestrzegają papieże i biskupi Kościoła katolickiego. Rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreślał, że "Halloween to zwyczaj obcy naszej kulturze, tradycji i wierze".

- Zachęcam do włączenia się w akcję Holy Wins, czyli "Święty zwycięża". Promuje ona świętość, radość i dobroć - brzmiało oświadczenie rzecznika episkopatu.

Czytaj: Kąpiel powoduje głupotę i niechciane ciąże. Ścinanie włosów może prowadzić do śmierci

Obchodzisz Halloween? Ksiądz ma złe wieści

Tym razem głos w sprawie zabrał jeden z najbardziej popularnych duchownych na TikToku, ks. Sebastian Picur. 

Kapłan ma świetny kontakt z internautami i niejednokrotnie poruszał tematy, które uchodzą za kontrowersyjne. Niedawno zabrał głos w sprawie tematów takich jak in vitro czy macierzyństwo przez ślubem.

Tym razem został poproszony o odpowiedź na temat obchodzenia Halloween w Polsce. Ksiądz jednoznacznie odpowiedział na pytanie jednego z użytkowników popularnej platformy.

- Powie ksiądz coś o Halloween? Czy można tego dnia zorganizować imprezę ze znajomymi? - brzmi pytanie skierowanego do duchownego.

Ks. Sebastian Picur rozwiał wszelkie wątpliwości.

- Osobiście odradzam imprezę w stylu Halloween. W Halloween jest dużo motywów sprzecznych z chrześcijaństwem. Macie pomysł na alternatywę? - zwrócił się do użytkowników TikToka.

Zobacz również: Jackowski już wie, co stanie się z Putinem. Przerażająca wizja!

Bal Wszystkich Świętych zamiast Halloween

Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. Jeśli chodzi o alternatywne propozycje, możemy przeczytać następujące komentarze:

Część internautów była do odpowiedzi księdza nastawiona dość krytycznie.

"Ja jestem za frajdą dla dzieci. Niech się bawią, cieszą. U mnie dostają pełno słodkości", "Nigdy nie zrozumiem co jest złego, gdy ktoś się przebierze i pozbiera cukierki dobrze się bawiąc", "Wiele zwyczajów i świat jest zapożyczona z pogańskich świąt" - zwracają uwagę komentujący.

Inna użytkowniczka TikToka dodaje: "Trochę tego nie rozumiem. Jak najbardziej jestem wierząca, ale co złego jest w przebraniu się na imprezę?".

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Halloween | impreza halloweenowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy