Reklama

Reklama

Znaki obecności archanioła Gabriela. Dlaczego warto ich wypatrywać?

Jak twierdzą znawcy anielskich istot - angelolodzy - aniołowie i archaniołowie mogą wysyłać nam sygnały. Zwłaszcza tych od archanioła Gabriela nie wolno pod żadnym pozorem ignorować. W jakim celu ten niebiański posłannik chce nawiązać kontakt z ludźmi? Jakich dróg używa?

Boży posłaniec

Archanioł Gabriel jest bardzo potężną istotą w hierarchii niebios. Po hebrajsku jego imię oznacza "Bóg jest moją siłą" i to właśnie on został wybrany do roli posłańca bożego w momencie zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Od tego czasu właśnie ten atrybut posłannictwa, przekazywania ważnych wiadomości pomiędzy światami, stał się domeną Gabriela. Ten archanioł zwiastował również Zachariaszowi w świątyni żydowskiej narodzenie św. Jana Chrzciciela i pod postacią gwiazdy prowadził trzech Mędrców ze Wschodu do nowonarodzonego Zbawiciela. 

Reklama

Według podziału stworzonego przez świętego Ambrożego archaniołowie są siódmym chórem anielskim i zajmują najważniejszą pozycję w triadzie świata. To właśnie do nich należy spełnianie najważniejszych zadań powierzonych im przez Boga w królestwie śmiertelników. Dziewiąty chór, czyli aniołowie, opiekują się nami i pomagają w sprawach codziennych.

Zobacz także: Skarpeta Jana Pawła II relikwią. Miała uratować egzorcystę


Angelologia i angelolodzy

Angelologia to tak naprawdę dwie osobne dziedziny. W rozumieniu religioznawczym jest to dział demonologii, zajmujący się badaniem duchów dobra. W teologii chrześcijańskiej to gałąź dogmatyki poświęcona aniołom. Za jej twórcę uznaje się Pseudo-Dionizego Areopagitę. Prawdziwej tożsamości tego prawdopodobnie żyjącego w Syrii Greka nigdy nie udało się ustalić — stąd też jego specyficzne "imię" wywiedzione z tego, jak sam podpisywał swoje traktaty.

Współcześni angelolodzy to osoby zarówno duchowne jak i świeckie. Można ich z pewnością podzielić na badaczy-historyków skupiających się na przedstawieniach istot anielskich w kulturze i na tych, którzy postulują anielską obecność we wszystkich dziedzinach naszego życia. To właśnie z tej grupy najgłośniej słychać głosy o konieczności wypatrywania nadprzyrodzonych znaków z Królestwa Niebieskiego.

Zobacz także: Dziwne urządzenia w polskich kościołach. O co chodzi?


"Gabriel na linii", czyli jak rozpoznać znaki od archanioła

Każdy z nas może prosić o anielskie wsparcie w trudnych chwilach i w codziennych decyzjach. Wedle niektórych angelologów nie jest do tego potrzebna nawet codzienna modlitwa - wystarczy szczera chęć płynąca z serca.

Anielska pomoc często jest tak subtelna, że większość z nas jej nie zauważa. Niekiedy aniołowie i archaniołowie będą jednak wysyłać do nas konkretne znaki. Tej działalność patronuje właśnie archanioł Gabriel. On sam również, zwłaszcza u progu ważnych zmian w naszym życiu, może podjąć z nami "anielski dialog". Jakie znaki świadczą o tym, że chce on nam coś przekazać? 

  • Blask biało-miedziany.

Jeśli podczas modlitwy lub w momencie gdy nasze myśli swobodnie błądzą, kątem oka dostrzeżemy światło w kolorze miedzi lub bieli, to znak obecności Gabriela. 

  • Bliskość anielskiej energii. 

Bliską obecność archanioła Gabriela można porównać do obcowania z wielką miłością i spokojem. Jeśli czujesz przypływ harmonii, piękna i zrozumienia prawdopodobnie znajduje się on tuż obok ciebie. 

  • Ciepło nad sercem. 

Gabriel może manifestować się również w postaci fizycznych doznań - może być to przyjemne uczucie ciepła nad sercem lub na czubku głowy.  

  • Jasność umysłu. 

Archanioł może udzielić nam łaski nagłego oświecenia. Jeśli rozwiązanie problemu, zwłaszcza moralnego, przychodzi nam do głowy "samo z siebie" jest to właśnie szept Gabriela. 

  • Objawienie w śnie.

Archanioł Gabriel często za kanał komunikacji wybiera właśnie ludzkie sny. Niekoniecznie musi śnić nam się on sam. Będą to raczej wskazówki zawarte w symbolach i obrazach. Warto więc zapisywać swoje nocne fantazje zaraz po przebudzeniu i w trakcie dnia starać się je zinterpretować. 


***

Przepowiednia Nostradamusa na 2023 rok. Europa zostanie zniszczona?

Krzysztof Jackowski straszy nową wizją. Coś okropnego wydarzy się w Polsce

Koniec świata coraz bliżej? Prorocy zgodni co do jednego


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Archanioł Gabriel | angelologia | aniołowie | archaniołowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy