Krzysztof Jackowski — kim jest najsławniejszy polski jasnowidz?

Krzysztof Jackowski to jeden z najbardziej znanych jasnowidzów w Polsce. Swoją karierę zaczynał w latach 90., pomagając policji w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Od ponad 20 lat jasnowidz dzieli się swoimi wizjami za pośrednictwem mediów. Jak przebiegała kariera Krzysztofa Jackowskiego? Ile ma lat i jak wygląda jego życie prywatne?

Krzysztof Jackowski —  najsłynniejszy polski jasnowidz. Ile ma lat? Kim jest z wykształcenia?
Krzysztof Jackowski — najsłynniejszy polski jasnowidz. Ile ma lat? Kim jest z wykształcenia?Bartosz KrupaEast News

Krzysztof Jackowski — ile ma lat?

Krzysztof Jackowski urodził się w 1963 roku w Człuchowie, mieście w województwie pomorskim. Jego znak zodiaku to Bliźnięta. 1 czerwca 2023 będzie obchodził swoje 60. urodziny. Mimo barwnego i intensywnego trybu życia jasnowidz od urodzenia mieszka w rodzinnej miejscowości, choć ze swoimi klientami spotyka się na terenie całej Polski, głównie w większych miastach takich jak Gdańsk, Katowice czy Warszawa.

Ile dzieci ma Jackowski?

"Odeszła z kimś i zostawiła dzieci. To było dla nich straszne – mówił – Zostałem sam z dnia na dzień. Całkiem mi się wtedy życie przewróciło. Byłem zajęty pracą, nie potrafiłem prać, gotować, sprzątać. Pierwsze dni były niezwykłe. Adrian jeszcze nie chodził do szkoły, Monika już tak. Pamiętam, jak bałem się spać, żeby mi Monika na lekcje nie zaspała."

Pomimo trudów, jakich przysporzyła mu rola samotnego ojca, jasnowidz już wtedy prowadził swoją działalność, pomagając m.in. kryminalnym z Lublina. Przez wiele lat Jackowski żył sam, aż do czasu gdy w okolicach 2012 poznał swoją przyszłą miłość, Katarzynę pochodzącą z Debrzna.

Para szybko zamieszkała razem, a 15 października 2014 wzięła ślub w rodzinnym mieście pana młodego, Człuchowie.

Krzysztof Jackowski — kim jest z wykształcenia

Zanim Krzysztof Jackowski zaczął parać się jasnowidztwem, uczęszczał do szkoły zawodowej, w której zdobył wykształcenie jako tokarz. Z dostępnych informacji wynika, że nigdy nie pracował jednak w wyuczonym zawodzie. Od lat ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, która w rejestrze figuruje jako "usługi paranormalne". 

Wizje Krzysztofa Jackowskiego

Jak sam opowiada, jego specjalizacją są wizje dotyczące konkretnych osób i związanych z nimi zdarzeń kryminalnych. Na jego stronie można znaleźć kilkadziesiąt dokumentów z archiwum policyjnego, które świadczą o owocnej współpracy ze służbami mundurowymi. Wśród najważniejszych spraw, przy których policja współpracowała z Krzysztofem Jackowskim, jest śledztwo krakowskiego archiwum X o kryptonimie "Skóra". Sprawa dotyczyła zamordowanej w 1998 studentki religioznawstwa, jednak sam Jackowski został w nią zaangażowany dopiero przy ponownej analizie dowodowej w 2011 roku. Rzecznik prokuratury oświadczył wtedy, że informacje przekazane przez jasnowidza okazały się pomocne.

Innego zdania na temat efektów współpracy służb i Krzysztofa Jackowskiego jest były zastępca Komendanta Głównego Policji, generał Adam Rapacki. W 2013 roku powiedział, że w czasie, kiedy pełnił tę funkcję w żadnej sprawie, w której o pomoc zgłoszono się do Jackowskiego i innych jasnowidzów ich informacje nie pomogły w toku śledztwa. Według statystyk z lat 1994-1999 na 440 przypadków konsultowanych przez specjalistów od zjawisk paranormalnych, w 432 wizje były nietrafione, a w 8 co najwyżej przybliżone. 

Podobnego zdania w tej kwestii jest fundacja Itaka zajmująca się pomocą w odnajdywaniu zaginionych osób. Jej przedstawiciele w 2011 roku mówili, ze nie znają żadnej sprawy, w której wizje Krzysztofa Jackowskiego okazały się pomocne. Zarzucali jasnowidzowi, że jego wskazówki są wyjątkowo ogólne i zwykle brzmią "żyje, wyjechał za granicę albo nie żyje, leży w dole przy domu, który jest blisko lasu". Rodziny, które korzystały z jego usług, czasem dostawały też mapki z zaznaczonymi ogromnymi połaciami terenu, w praktyce niemożliwymi do przeszukania.

Sam Jackowski opisuje swoje sukcesy w autobiografii napisanej wspólnie z drugą żoną pod tytułem "Zmarli mówią". 

Najnowsze wizje Krzysztofa Jackowskiego

Od czasów, kiedy jasnowidz z Człuchowa interesował się tylko sprawami kryminalnymi, minęło już wiele lat. W międzyczasie jego specjalizacja rozszerzyła się o wizje dotyczące polityki, zarówno krajowej jak i światowej, ale również ekonomii, a nawet meteorologii.

Według jednej z ostatnich przepowiedni Krzysztofa Jackowskiego rok 2023 będzie "ogólnie deszczowy, ale to nie oznacza, że wiosna nie będzie ładna". Jasnowidz dodaje też, że "będą się działy bardzo poważne, niedobre rzeczy".

Bardzo niepokojące są wizje dotyczące najbliższych tygodni. Kwiecień 2023 ma być kluczowym miesiącem dla kolejnych wydarzeń na świecie. Według słów Krzysztofa Jackowskiego przyczyną ma być kolejny konflikt na arenie międzynarodowej (po inwazji Rosji na Ukrainę), w który zaangażowane będą Chiny próbujące osłabić sojusz USA i Europy.

"Jeżeli nastąpi krach, a ja nie twierdzę, że on nastąpi w kwietniu, ale uważam, że kwiecień będzie takim progiem do tego krachu, wówczas to nie idee rozwiną konflikt światowy. To głównie kryzys, krach, spowoduje, że nie będzie wyjścia."

Według przepowiedni Jackowskiego przyczyną konfliktu będzie chęć uniezależnienia się Zachodu od rosyjskich surowców, ale także od potęgi produkcyjnej Państwa Środka.

Czytaj także:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas