Reklama

Reklama

Monika Rosa urodziła! Poród zaczął się przed terminem

Monika Rosa, polska polityczka, która startowała do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej urodziła. Posłanka pochwaliła się tą informacją w swoich mediach społecznościowych. Monika Rosa dodała, że dziecko przyszło na świat przed terminem. "Oto już, chwilkę wcześniej niż planowałam, pojawił się na świecie" - napisała.

Monika Rosa to polska polityczka i posłanka, która należy do partii Nowoczesna, a w wyborach startowała z list Koalicji Obywatelskiej. Jak czytamy w jej biogramie, z pochodzenia jest Ślązaczką, wychowywała się w Gliwicach. Skończyła politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jej kariera polityczna rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy podjęła pracę w Kancelarii Prezydenta RP. Tam pełniła m.in. funkcję zastępcy dyrektora Zespołu Obsługi Bieżącej w Gabinecie Prezydenta RP.

Startowała w wyborach parlamentarnych w 2015 roku jako jedynka na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Otrzymała 20 126 głosów i mandat posłanki VIII kadencji. W wyborach z 2019 roku również weszła Sejmu, startując z list Koalicji Obywatelskiej. Jest członkinią m. in. Komisji Zdrowia, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Monika Rosa urodziła!

Reklama

Monika Rosa oprócz zabierania głosu w sprawach społecznych, a także zwykłej pracy posłanki, prowadzi aktywnie swoje media społecznościowe. Na Instagramie pochwaliła się, że urodziła!

Okazało się, że poród zaczął się wcześniej niż planowano.

- napisała posłanka Rosa.

Jednocześnie poprosiła, aby trzymać za nią kciuki i przeprosiła za chwilową nieobecność w ławach poselskich podczas posiedzeń Sejmu.

Monika Rosa urodziła. W komentarzach sypią się gratulacje

Po przekazaniu radosnej nowiny w komentarzach natychmiast zaczęły pojawiać się gratulacje, m. in. od Martyny Jałoszyńskiej, działaczki z partii Razem, Michała Szczerby z Platformy Obywatelskiej, a także Barta Staszewskiego - znanego aktywisty praw osób LGBT+. Monika Rosa jawnie opowiada się za prawami dla osób nieheteronormatywnych, bierze udział w Marszach Równości oraz walczy o prawa kobiet.

Życzenia składali także inni obserwujący posłankę na Instagramie:

Przeczytaj też:

Anna Lewandowska jest dumna z mamy. Zachęca do oddawania głosów

Brigitte Macron w sportowych butach. Z czym je połączyła?

Rafał Grabias pozywa Gabriela Seweryna! Ale afera!

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Monika Rosa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy