Monika Rosa urodziła! Poród zaczął się przed terminem

Monika Rosa, polska polityczka, która startowała do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej urodziła. Posłanka pochwaliła się tą informacją w swoich mediach społecznościowych. Monika Rosa dodała, że dziecko przyszło na świat przed terminem. "Oto już, chwilkę wcześniej niż planowałam, pojawił się na świecie" - napisała.

Monika Rosa podczas posiedzenia Sejmu
Monika Rosa podczas posiedzenia SejmuAgnieszka Sniezko/East NewsEast News

Monika Rosa to polska polityczka i posłanka, która należy do partii Nowoczesna, a w wyborach startowała z list Koalicji Obywatelskiej. Jak czytamy w jej biogramie, z pochodzenia jest Ślązaczką, wychowywała się w Gliwicach. Skończyła politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jej kariera polityczna rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy podjęła pracę w Kancelarii Prezydenta RP. Tam pełniła m.in. funkcję zastępcy dyrektora Zespołu Obsługi Bieżącej w Gabinecie Prezydenta RP.

Startowała w wyborach parlamentarnych w 2015 roku jako jedynka na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Otrzymała 20 126 głosów i mandat posłanki VIII kadencji. W wyborach z 2019 roku również weszła Sejmu, startując z list Koalicji Obywatelskiej. Jest członkinią m. in. Komisji Zdrowia, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Monika Rosa urodziła!

Monika Rosa oprócz zabierania głosu w sprawach społecznych, a także zwykłej pracy posłanki, prowadzi aktywnie swoje media społecznościowe. Na Instagramie pochwaliła się, że urodziła!

Okazało się, że poród zaczął się wcześniej niż planowano.

- napisała posłanka Rosa.

Jednocześnie poprosiła, aby trzymać za nią kciuki i przeprosiła za chwilową nieobecność w ławach poselskich podczas posiedzeń Sejmu.

Monika Rosa urodziła. W komentarzach sypią się gratulacje

Po przekazaniu radosnej nowiny w komentarzach natychmiast zaczęły pojawiać się gratulacje, m. in. od Martyny Jałoszyńskiej, działaczki z partii Razem, Michała Szczerby z Platformy Obywatelskiej, a także Barta Staszewskiego - znanego aktywisty praw osób LGBT+. Monika Rosa jawnie opowiada się za prawami dla osób nieheteronormatywnych, bierze udział w Marszach Równości oraz walczy o prawa kobiet.

Życzenia składali także inni obserwujący posłankę na Instagramie:

Serdeczne gratulacje. Niech Wasz maluszek rośnie w zdrowiu, uśmiechu i miłości
Wow! Gratulacje dla przyszlych rodzicow!
Kocham. Przepraszam. Dziękuję. Nowy program w telewizji Czwórka.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas