Teresa Lipowska ma 86 lat i zachwyca formą. Jaki jest jej sekret?

Teresa Lipowska, aktorka znana głównie z roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość" skończyła 86 lat, ale wciąż zachwyca formą i szczupłą sylwetką. Znana ze swojego wrodzonego optymizmu i radosnego usposobienia gwiazda zdradziła swój sekret - jest prostszy, niż myślicie.

Teresa Lipowska wciąż zachwyca formą
Teresa Lipowska wciąż zachwyca formą AKPA

Na wielkim ekranie aktorka pojawiła się zaledwie cztery lata później - mając 13 lat zadebiutowała jako statystka w filmie "Pierwszy start". W 1955 roku ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi, dwa lata później ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W latach 60. Lipowska zaczęła występować w Teatrze Telewizji, pracowała też w Teatrze Polskiego Radia, warszawskim Teatrze Ludowym, a do 1985 roku w Teatrze Nowym. Występowała też w Teatrze Współczesnym i TN "Roma". W latach 1985–1992 była etatową aktorką Teatru Syrena w Warszawie.

W 2000 roku Lipowska pojawiła się na planie serialu "M jak miłość" w roli Barbary Mostowiak, nestorki rodu Mostowiaków. Na planie tej produkcji pracuje po dzień dzisiejszy, ciesząc się ogromną sympatią widzów. W 2017 roku aktorka została uhonorowana Odznaką "Za Zasługi dla Miasta Łodzi".

Niewiele wiadomo natomiast o życiu prywatnym aktorki, które zawsze mocno chroniła. W 1957 roku poślubiła Aleksandra Lipowskiego, operatora filmowego, z którym rozwiodła się jednak po trzech latach małżeństwa. W grudniu 1963 roku ponownie wyszła za mąż za aktora Tomasza Zaliwskiego, z którym była aż do jego śmierci w 2006 roku. 

Teresa Lipowska zdradziła sekret młodego wyglądu i szczupłej sylwetki

Teresa Lipowska znana jest nie tylko ze swojego wrodzonego optymizmu i radosnego usposobienia, ale także imponującej formy. Choć aktorka skończyła już 86 lat, to zachwyca młodym wyglądem i szczupłą sylwetką. Lipowska przyznała kiedyś w wywiadzie, że stara się codziennie dbać o zdrowie, ale wiele dają jej regularne wyjazdy do sanatoriów i spotkania z innymi seniorami.

Kiedy spotykam się z ludźmi, rzeczywiście zachęcam ich do zdrowego trybu życia, bo uważam, że my, starzy, nie mamy co liczyć na pomoc innych ludzi, dlatego musimy sobie pomagać sami. Namawiam seniorów, by byli aktywni, ponieważ sama bardzo lubię ruch

- powiedziała w wywiadzie.

Teresa Lipowska najbardziej lubi jeździć na rowerze i pływać - sama uważa, że gdyby zrezygnowała z tych aktywności, to bardzo szybko "zastała by się" i zestarzała.

Sądzę, że każdy powinien zacząć dbać o siebie nieco wcześniej, by na starość odcinać kupony. Gdy wszystko nas boli, jest już za późno, dlatego każdego zachęcam, by zmobilizował się już wtedy, gdy wydaje mu się, że może zacząć boleć

Aktorka jest bardzo aktywna, więc nie musi stosować żadnych drakońskich diet. Stara się jednak uważać na to co je i regularnie sięga po świeże warzywa i owoce.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas