Reklama

Reklama

Z okazji 40. urodzin księcia Williama pojawią się monety z jego wizerunkiem

Brytyjska Mennica Królewska ogłosiła, że 40. urodziny księcia Williama, które wypadają 21 czerwca, uczci, wydając serię monet o nominale 5 funtów z jego portretem. Wcześniej książę tylko raz pojawił się na monecie. W 2011 r. wypuszczono serię 5-funtówek z okazji zaręczyn Williama i Kate, na których był wizerunek ich obojga.

Portret księcia Williama na monecie wzorowany jest na zdjęciu, które zrobiono mu na przyjęciu urodzinowym królowej w czerwcu 2018 r., w rezydencji ambasadora Wielkiej Brytanii w Ammanie, w Jordanii. Twarz pokazana jest w półprofilu. Autor monety, Thomas T. Doherty, twierdzi, że dzięki temu portret jest bardziej dynamiczny od tradycyjnego ujęcia.

Książę William trafi na okolicznościową monetę. Wraz z babcią!

Po lewej stronie wizerunku księcia widnieje liczba 40, a po prawej królewski monogram "W". Rant zdobi natomiast podpis "HRH The Duke of Cambridge" ("Jego Królewska Wysokość książę Cambridge"). Natomiast na drugiej stronie monety widzimy wizerunek Elżbiety II.

Reklama

Dyrektor ds. monet okolicznościowych w Brytyjskiej Mennicy Królewskiej, Clare Maclennan, stwierdziła, że projekt jest "hołdem dla dojrzałości i wdzięku księcia, który stał się wysokiej rangi członkiem rodziny królewskiej, oddanym mężem i kochającym ojcem trójki dzieci".

W czerwcu, poza 40. urodzinami księcia Williama, obchodzony będzie Platynowy Jubileusz Elżbiety II, czyli 70-lecia jej panowania. Główne świętowanie zaplanowano od 2 do 5 czerwca. 

Zobacz również:

Meghan i Harry wymieniają publicznie czułości. Tak zarabiają na życie

Zamkną Putina w "sanatorium"? Już stamtąd nie wróci...

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy