Kreatywna i inteligentna: myślenie nieszablonowe mocna strona kobiet o tym imieniu

Emma to imię, które kojarzy się z dobrocią, troskliwością i empatią. Kobiety o tym imieniu mają wiele pozytywnych cech, które predysponują je do określonych zawodów. Jaki charakter mają Emmy? Jakie są w relacjach z innymi? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące tego imienia.

Emma - jaka jest?
Emma - jaka jest?123RF/PICSEL

Emma - pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Emma ma niemieckie pochodzenie i jest jednym z tych, które przetrwały przez wieki. Pochodzi od starogermańskiego imienia Ermin, które oznaczało "uniwersalny" lub "wszechstronny". Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i powszechnych imion żeńskich na świecie.

Jakie cechy charakteru mają kobiety o imieniu Emma?

Emmy są często postrzegane jako inteligentne, ciekawskie i pomysłowe. Nie trzymają się schematów. Lubią uczyć się nowych rzeczy i poszerzać horyzonty. Cenią sobie niezależność i autonomię. Są pewne siebie i swoich umiejętności, nie boją się podejmować wyzwań. Gdy wyznaczą sobie cel, dążą do niego z uporem i determinacją. Nie poddają się łatwo i są gotowe do ciężkiej pracy, aby spełnić marzenia.

Kobiety o imieniu Emma emanują wyjątkowym ciepłem i oddaniem, szczególnie wobec rodziny. Więzi rodzinne są fundamentem ich życia, a opieka nad bliskimi to zawsze priorytet. Ich serca są pełne miłości i troski. Są gotowe zawsze służyć pomocą, bez względu na okoliczności.

Emmy cenią sobie relacje międzyludzkie i uwielbiają spędzać czas z innymi. Radosne nastawienie do życia sprawia, że potrafią zjednywać sobie ludzi i tworzyć trwałe więzi. Mimo romantycznego usposobienia Emmy zachowują również zdrowy realizm. To wprowadza równowagę między marzeniami a codziennością.

Szukasz znaczenia swojego imienia? Sprawdź w imienniku

Emma - jaka jest?
Emma - jaka jest?123RF/PICSEL

Emma - idealny zawód dla tej numerologicznej szóstki

Szóstki numerologiczne, którymi są Emmy, najlepiej czują się w zawodach pozwalających mieć kontakt z innymi ludźmi i pomagać im. Dlatego profesje takie jak pracownik socjalny, wolontariuszka, mediator, doradca zawodowy i coach będą odpowiednie dla Emmy. Wśród zawodów polecanych dla kobiety o tym imieniu można wyróżnić też zajęcia takie jak aktorka, malarka czy piosenkarka.

Emma - popularność imienia

Według danych z rejestru PESEL - do 19.01.2024 imię Emma nosiło w Polsce 6 119 kobiet. W poprzednich latach było ich odpowiednio 5 614 (31.01.2023) i 4 608 (24.01.2022).

Według listy imion żeńskich nadanych dzieciom w 2023 r., Emma została wybrana 272 razy. Najczęściej nadawano je w województwach: mazowieckim (46), śląskim (31) i wielkopolskim (29). Najrzadziej w województwie podlaskim - tam pojawiło się 2 razy.

Kiedy są imieniny Emmy?

Imieniny Emmy można obchodzić 8 i 19 kwietnia, 29 czerwca, 3 i 28 grudnia lub 31 stycznia.

Jak zdrabniać imię Emma?

Do Emmy można zwracać się Emi, Emuś, Emusia lub Emunia.

Znane kobiety o imieniu Emma

  • Emma Watson - brytyjska aktorka,
  • Emma Bunton - brytyjska piosenkarka,
  • Emma Roberts - amerykańska aktorka i modelka.

Źródła:

● Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, lista imion żeńskich w rejestrze PESEL stan na 19.01.2024 - imię pierwsze
● Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, lista imion żeńskich w rejestrze PESEL stan na 31.01.2023 - imię pierwsze
● Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, lista imion żeńskich w rejestrze PESEL stan na 24.01.2022 - imię pierwsze
● Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Imiona żeńskie nadane dzieciom w Polsce w 2023 r. wg województw - imię pierwsze
● Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Imiona żeńskie nadane dzieciom w Polsce w 2023 r. - imię pierwsze

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}