Nalewka z czosnku. Jak ją zrobić i na co działa?
Nalewka z czosnku znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Można ją łatwo przygotować w różnorodnych wersjach przez cały rok, lecz najlepiej sprawdzi się zimą.

Nalewka z czosnku: Przepis
- Nalewka z czosnku na spirytusie
Do przygotowania nalewki z czosnku na bazie spirytusu potrzebne będą dwie szklanki alkoholu i 3 główki czosnku.
Zobacz również:
Czosnek trzeba obrać i rozgnieść. W tym celu warto skorzystać z praski, by czosnek puścił sok. Uzyskaną papkę przekładamy do słoika i zalewamy spirytusem. Porządnie zakręcamy, a następnie odstawiamy do nienasłonecznionego miejsca na pięć dni. Od czasu do czasu warto potrząsnąć słojem. Gotową nalewkę z czosnku przecedzamy prze drobne sitko i rozlewamy do butelek, a następnie odstawiamy na kolejne 10 dni. Po tym czasie, nalewka jest gotowa do spożycia.
- Nalewka z czosnku z cytryną
Nalewkę z czosnku z cytryną przygotujemy równie łatwo i szybko. Potrzebne będzie 10 ząbków czosnku, szklanka ciepłej wody, świeży sok z dwóch cytryn i trzy łyżki miodu. Czosnek należy rozgnieść przez praskę, a następnie połączyć wszystkie składniki w słoju lub butelce. Wstawić miksturę na noc do lodówki. Nalewka z czosnku z cytryną jest gotowa do spożycia już kolejnego dnia.
Nalewka z czosnku niedźwiedziego: Właściwości
Czosnek znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych i dezynfekujących. Wiadomo także, że ma działanie wzmacniające organizm.
Z tego powodu nalewka z czosnku będzie:
- Wspierać odporność;
- Pomagać zwalczyć infekcje;
- Wspomagać leczenie gardła i kaszlu;
- Działać przeciwbakteryjnie i przeciwpasożytniczo;
- Działać przeciwzakrzepowo;
- Obniżać ciśnienie krwi;
- Wspomagać procesy trawienne;
- Zmniejszać wzdęcia i zaparcia;
Zobacz także: