Reklama

Spokojna i malownicza miejscowość nad polskim morzem. Idealna na jesienny weekend

Wczesna jesień to doskonała pora na spokojny i relaksujący weekend nad morzem. Wraz z zakończeniem wakacji z popularnych nadmorskich miejscowości znikają tłumy turystów, a ceny noclegów znacznie spadają. Z tego powodu wrzesień i październik to idealna pora na cieszenie się ostatnimi ciepłymi promieniami słońca nad Bałtykiem. Idealnym miejscem na jesienny wypoczynek nad morzem jest Łeba.

Nadmorska miejscowość na każdą porę roku

Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, między jeziorami Łebsko i Sarbsko. Leży tuż nad rzekami Łeba i Chełst. Mimo że miasto słynie przede wszystkim z pięknych letnich kąpielisk, Łeba ma wiele do zaoferowania turystom odwiedzającym ją jesienią. To prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku, pasjonatów wędkarstwa, a także zapaleńców sportów wodnych takich jak windsurfing, kitesurfing czy też żeglarstwo.

Zobacz również: Polacy już rezerwują wycieczki na przyszły rok? "Najlepsze oferty są w przedsprzedaży"

Reklama

Dlaczego warto odwiedzić Łebę jesienią?

Podobnie, jak w wielu nadmorskich miejscowościach, w Łebie jesienią panuje niepowtarzalna atmosfera, która sprzyja relaksowi. Z zatłoczonego i hałaśliwego kurortu zmienia się w oazę spokoju — po sezonie Łeba jest nie do poznania. 

Mniejsze zainteresowanie turystów jesiennym wypoczynkiem nad morzem przekłada się również na niższe ceny w miejscach noclegowych, a nawet restauracjach. 

Wczesną jesienią wciąż możemy liczyć na dobrą pogodę w Łebie, i mimo że nie jest to już najlepszy czas na kąpiele w morzu, wrzesień i październik to idealna pora na długie spacery po plaży przy akompaniamencie szumu fal i śpiewu ptaków. Pamiętajmy, że to właśnie jesienią w powietrzu odnotowujemy dużo większe stężenie jodu niż latem, a jako że nadmorski klimat sprzyja dbaniu o kondycję fizyczną, jesienią warto spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, ciesząc się ostatnimi ciepłymi promieniami słońca. 

Łeba to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Wyjątkowy mikroklimat i warunki naturalne, które jesienią nabierają nowych walorów, sprawiają, że zarówno spacery, jak i przejażdżki rowerowe stają się dużo przyjemniejsze.

Zobacz również: Pięć najpiękniejszych zamków w Małopolsce. Jesienią zamieniają się w krajobraz z bajki

Łeba - atrakcje w sezonie jesiennym. Co warto zobaczyć?

Plaża w Łebie niejednokrotnie znalazła się w gronie najbardziej docenianych plaż nad Bałtykiem i to nie tylko przez Polaków. Latem tego roku znalazła się w rankingu dziennika "Die Welt" dotyczącego najpiękniejszych polskich plaż. Przemówiły za tym przede wszystkim ruchome wydmy, które są jedną z największych atrakcji Słowińskiego Parku Narodowego. Jesienią i zimą, zwłaszcza gdy wieje silny wiatr przemieszczają się, tworząc dla spacerowiczów niesamowity pokaz wirującego piasku. 

W samym mieście warto spędzić trochę czasu w porcie z przystanią jachtową i nabrzeżem rybackim. Turyści odwiedzający to miejsce jeszcze we wrześniu, mogą wybrać się w krótki rejs po morzu, organizowany przez jednostki wycieczkowe. 

Dla fanów wystaw, muzeów i nietuzinkowych atrakcji Łeba ma kilka propozycji. Pierwszą z nich jest Muzeum Motyli, które jest dość wyjątkowe w skali naszego kraju. Wystawa obejmuje ponad 3000 motyli z całego świata. Kolekcja została zebrana przez rodzinę, która z pasji, przez pokolenia zajmowała się kolekcjonowaniem najróżniejszych okazów z całego świata. Inną propozycją jest illuzeum, czyli interaktywna wystawa poświęcona złudzeniom optycznym. To miejsce idealne zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi. 

Z kolei miłośnicy historii i zabytków mogą zobaczyć tam barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z 1683 roku, pozostałości murów gotyckiego kościoła św. Mikołaja z XIV wieku, a także stare domki rybackie nad kanałem portowym i przy głównej ulicy miasta.

Zobacz również: 5 atrakcji Dolnego Śląska idealnych na jesienny weekend. Prawdziwy raj dla samotników i rodzin

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bałtyk | jesień | Plaża
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy