Pod żadnym pozorem nie kiś ogórków w ten sposób. Zrujnujesz zdrowie

Popularność ogórków kiszonych wynika nie tylko z ich walorów smakowych, ale i wartości odżywczych, które prozdrowotnie wpływają na nasz organizm. Jeśli jednak chcemy, by takie ogórki były naprawdę zdrowe, musimy stosować się do pewnej zasady, o której niestety wiele osób nadal zapomina.

Ogórków nie powinniśmy kisić w plastikowych butelkach
Ogórków nie powinniśmy kisić w plastikowych butelkach123RF/PICSEL

Ogórki kiszone - dlaczego warto je jeść?

Ogórki kiszone są doskonałym, naturalnym probiotykiem, który wzmacnia odporność organizmu i zbawiennie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego. Ogórki kiszone są doskonałym źródłem witamin z grupy B, C, K, E i A, które mają niebagatelny wpływ na skórę, włosy czy paznokcie.

W tych popularnych kiszonkach znajduje się również m.in. magnez, fosfor i potas, co jest niezwykle istotne, gdy mowa o prawidłowym funkcjonowaniu układu kostnego.

Z uwagi na dużą zawartość witaminy C, ogórki kiszone pomagają zwalczać infekcje i przeziębienie, dlatego warto po nie sięgać szczególnie w tzw. okresie grypowym. Gdyby tego było mało, ogórki kiszone pomagają w odbudowaniu flory jelitowej, obniżają poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz chorób serca, ale także zapobiegają migrenom i wykazują działanie obniżające stres.

Chcesz zadbać o jelita? Sięgnij po kiszonki
Chcesz zadbać o jelita? Sięgnij po kiszonki123RF/PICSEL

Znana blogerka apeluje: Nigdy nie kiś w ten sposób ogórków

Sylwia Panek to popularna blogerka i instagramerka, która w sieci zamieszcza triki i podpowiedzi, dotyczące m.in. jak sprzątać ekologicznie, oszczędzać i ograniczać plastik w codziennych czynnościach.

Kobieta podzieliła się niedawno swoim spostrzeżeniem na temat kiszenia ogórków. Na Instagramie zamieściła wpis, w którym przestrzega przed kiszeniem ogórków w plastikowych butelkach i woreczkach strunowych.

"To nie są produkty do tego przeznaczone, a badania pokazują, że takie zachowania zwiększają ilość substancji uwalnianych z tworzywa do naszej żywności. (...) Dlatego do domowych przetworów najlepiej wybierać szkło, ewentualnie jeśli takie macie to fajne są też naczynia ceramiczne" - podpowiada Sylwia Panek na swoim koncie na Instagramie.

Kobieta zachęca internautów do często jedzenia kiszonek, nie tylko w postaci ogórków czy kiszonej kapusty.

Matteo Brunetti: We Włoszech trudno wyszukać dobrą włoską restaurację, bo oceny turystów wprowadzają w błąd INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas