Prosty sposób na mrówki w domu. Wystarczy woda i czosnek!

Mrówki to nie tylko drobne, pracowite owady, ale także domowe szkodniki, które latem wyjątkowo chętnie szukają u nas schronienia. By skutecznie przepędzić je z domu, nie musimy od razu stosować mocnych, chemicznych środków, ale sięgnąć po naturalne metody. Woda czosnkowa to prawdziwy hit!

Mrówki w domu mogą uprzykrzyć życie, ale istnieją sposoby na to, by pozbyć się ich raz na zawsze
Mrówki w domu mogą uprzykrzyć życie, ale istnieją sposoby na to, by pozbyć się ich raz na zawsze 123RF/PICSEL

Mrówki, czyli małe owady występujące praktycznie na całym świecie, a w Polsce jest ich aż ponad 100 gatunków. Te drobne stworzenia, gdy tylko trzymają się z daleka od naszych domów, są całkowicie niegroźne. Poprawiają strukturę gleby, drążąc tunele, dostarczają składników mineralnych takich jak azot czy fosfor i  "sprzątają" ogród z resztek, zarówno roślinnych jak i  zwierzęcych.

Mrówki możemy spróbować przepędzić z domu z pomocą kilku prostych, naturalnych trików. Owady te nie lubią np. cytrusowych zapachów - wystarczy więc zmieszać sok z cytryny lub skórki pomarańczowej z ciepłą wodą i taką mieszanką przecierać wszystkie powierzchnie w domu.  Mrówki nie lubią także mięty, bazylii goździków i pieprzu cayenne.

Na rynku nie brakuje oczywiście specjalnych, chemicznych środków na mrówki, ale pamiętajmy, że to żywe, pożyteczne stworzenia i zanim zdecydujemy się na ekstremalne rozwiązania, warto spróbować przepędzić je z domu w bardziej etyczny sposób.

Tak szybko wytępisz mrówki. Woda z czosnkiem to hit!

Woda z czosnkiem skutecznie odstrasza mrówki
Woda z czosnkiem skutecznie odstrasza mrówki 123RF/PICSEL

Istnieje jeszcze jeden, naturalny i skuteczny trik na przepędzenie mrówek z domu. Owady te nie znoszą zapachu czosnku, więc warto wykorzystać to warzywo do przyrządzenia tzw. wody czosnkowej. 

Aby ją przygotować, wystarczy obrać i rozgnieść kilka ząbków czosnku, po czym wrzucić je do słoika z wodą i odstawić całość na co najmniej 24 godziny.  Po upływie tego czasu wodę z czosnkiem stawiamy na gazie i gotujemy przez około 15 minut. Kiedy mikstura przestygnie, spryskujemy wszystkie miejsca, w których gromadzą się mrówki. Teraz możemy już tylko obserwować, jak nieproszeni goście wracają na łono natury.

Pszczołom grozi zagłada?Newseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas