Przepis na najlepszy kompot ze śliwek. Zimą będzie na wagę złota

Kompot ze śliwek to nie tylko orzeźwiający i pyszny napój, ale również prawdziwa witaminowa bomba. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych kompotów, ten najlepiej smakuje zimą, gdy szczególnie spragnieni jesteśmy witamin i składników odżywczych. Jak przygotować najlepszy śliwkowy kompot?

Kompot ze śliwek najlepiej smakuje zimą
Kompot ze śliwek najlepiej smakuje zimą123RF/PICSEL
  • jabłek,
  • wiśni,
  • czereśni,
  • porzeczek,
  • rabarbaru,
  • truskawek. 

Polacy kochają także tradycyjny kompot z suszu, który przygotowywany jest na wieczerzę wigilijną.

Kompot to zdrowy, orzeźwiający, pełen wartości odżywczych napój i prawdziwa witaminowa bomba. Choć większość z nas pije kompoty głównie latem, to warto sięgać po nie również zimą, kiedy szczególnie potrzebujemy witamin i składników odżywczych. Jak przygotować zimowy kompot na bazie śliwek?

Kompot ze śliwek na zimę. Witaminowa bomba

1. Umyj śliwki, usuń pestki oraz ogonki. 2. Przygotuj cztery czyste słoiki o pojemności 900 ml każdy. Do każdego słoika włóż tyle samo połówek śliwek oraz po trzy pełne łyżki cukru i po cztery goździki. 3. Do każdego ze słoików wlej przegotowaną wodę. Zostaw minimum 1 cm wolnej przestrzeni przy rantach. Zakręć słoiki.

4. Na dnie dużego, szerokiego garnka połóż ściereczkę bawełnianą i ułóż na niej słoiki, jeden obok drugiego. Uważaj, by słoiki i nie stykały się ze sobą.

5. Wlej wodę do maksymalnie 3/5 wysokości słoików. Doprowadź wodę do wrzenia, a następnie skręć i pasteryzuj słoiki przez około 25 minut.

UWAGA: Kompot jest bardzo słodki i mocny. Zimą, po otwarciu warto więc rozcieńczać go wodą.

"Na zdrowie": Śliwka węgierka. Źródło cennych przeciwutleniaczyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas