Rozłóż kasztany na parapecie. Tak pozbędziesz się nieprzyjemnego problemu!

Kasztany to nie tylko symbol jesieni, chętnie wykorzystywany do przygotowania dekoracji lub prac plastycznych. Udowodniono bowiem, że mają one pozytywny wpływ na zdrowie i urodę, mogą pochłaniać promieniowanie elektromagnetyczne, a nawet odstraszać nieproszonych gości! Jak wykorzystać je w domu?

Kasztany znane są ze swoich prozdrowotnych właściwości, ale mogą także odstraszać nieproszonych gości!
Kasztany znane są ze swoich prozdrowotnych właściwości, ale mogą także odstraszać nieproszonych gości! 123RF/PICSEL

Kasztany od zawsze fascynowały ludzi. Stara legenda głosi, że pierwszym, co zrobił Stefan Batory po objęciu tronu w Polsce, było sprowadzenie do kraju włoskiego architekta, któremu zlecił obsadzenie swojej siedziby kasztanami - miały go chronić przed złymi mocami.

Nasze babcie również wierzyły w życiodajną moc tych darów jesieni - kasztany miały pochłaniać złą energię i kumulować ją w sobie tak, by nie krążyła swobodnie po domu. Po miesiącu kasztany należało zebrać, wyrzucić, a w ich miejsce rozłożyć nowe. Możliwe, że to właśnie ten przesąd stoi za przekonaniem, że potrafią one pochłaniać promieniowanie elektromagnetyczne i wielu z nas kładzie je obok telewizora lub laptopa.

W XVI- wiecznej Polsce kasztany były także symbolem święta zmarłych. Zostawiano je na stole w domu, by dusze zmarłych mogły się nimi posilić, a kasztanowce sadzano wokół kościołów i cmentarzy.

To jednak nie wszystkie zalety kasztanów. Jak się bowiem okazuje, mogą one także wypłoszyć z domu nieproszonych gości!

Rozłóż kasztany na parapecie. W mig zobaczysz różnicę!

Kasztany to nie tylko naturalna, jesienna dekoracja, ale także skuteczny... odstraszacz na pająki. Delikatny zapach, który wydzielają, mocno je drażni, wiec wystarczy ułożyć kasztany na parapecie lub przy oknach, by skutecznie je odstraszyć. Dla lepszego efektu można także delikatnie naciąć łupinki, by zapach ten był jeszcze bardziej intensywny.

Kasztany mają wiele zaskakujących właściwości
Kasztany mają wiele zaskakujących właściwości 123RF/PICSEL

Zapachu kasztanów nie znoszą także mszyce. Wystarczy więc spryskać rośliny ostudzoną wodą z dodatkiem proszku z kasztanów, by raz na zawsze pozbyć się tych szkodników.

Zobacz również: 

Andrzej Saramonowicz u Zdanowicz o recepcie na trwały związekINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas