Ukryta funkcja w telefonie. Przyda się w konkretnej sytuacji

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Większość z nas zawsze ma przy sobie swoje "okno na świat". Jednak z wielu przydatnych funkcji tych urządzeń nie zdajemy sobie sprawy, tymczasem mogą nam one nie tylko ułatwić życie, ale niekiedy nawet je uratować.

Ukryta funkcja w telefonie przydaje się w wielu sytuacjach
Ukryta funkcja w telefonie przydaje się w wielu sytuacjach123RF/PICSEL

Ukryta funkcja w telefonie, która może uratować życie

Jedną z takich ukrytych funkcji w telefonie jest: "daj znać", czyli automatyczny SMS z lokalizacją urządzenia, wysyłany do bliskiej osoby po upływie wyznaczonego podczas konfiguracji czasu. Ustawienie tej funkcji jest bardzo proste, a może się ona sprawdzić w wielu trudnych i zagrażających życiu sytuacjach.

Jak włączyć funkcję “daj znać"?

"Daj znać" to ukryta funkcja dostępna w iPhone’ach oraz na niektórych innych smartfonach. Na tiktokowym koncie @smartspotcompl pojawiła się niedawno prosta instrukcja objaśniająca jak włączyć funkcję "daj znać" w telefonie.

 1. Wejdź w "wiadomości".

 • Wybierz osobę, do której chcesz wysłać automatyczny alert i kliknij symbol "plus".

 • Znajdź na liście dostępny opcji "daj znać".

 • Kliknij: "edytuj" i ustaw minutnik na wybrany czas, np. kilka godzin i naciśnij "wyślij wiadomość".

 • Jeśli po upływie wyznaczonego czasu, w ciągu 15 minut nie dasz znaku życia, bliska osoba otrzyma wiadomość SMS z twoją lokalizacją.

 • Nie tylko na randkę w ciemno

  Jednym z zastosowań funkcji "daj znać" może być ustawienie powiadomienia, jeśli mamy zamiar spotkać się z nieznajomą osobą. Historia zna przypadki, kiedy takie spotkania miały tragiczny finał. Stosując zasadę ograniczonego zaufania, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.

  "Daj znać" to także bezpieczna opcja dla osób podróżujących samotnie. Jeśli udajemy się do obcego kraju, gdzie na samotnego turystę mogą czyhać różne niebezpieczeństwa, warto ustawić alert, który będzie regularnie informował bliskich o naszej aktualnej lokalizacji.

  Kolejny sposób na wykorzystanie ukrytej funkcji w telefonie mogą znaleźć rodzice. Jeśli troszczą się o swoje dziecko i chcą mieć pewność, że dziecko dotarło do domu ze szkoły, czy na spotkanie ze znajomymi — mogą wykorzystać alert, by upewnić się, że ich pociecha jest tam, gdzie powinna być zgodnie z planem.

  "Daj znać" przyda się także seniorom. Starsze osoby, które mają demencję, czy alzheimera mogą mieć problemy z powrotem do domu, bo nie pamiętają drogi. Dzięki powiadomieniu będziemy wiedzieć, gdzie powinniśmy rozpocząć poszukiwania.

  Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
  INTERIA.PL
  Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
  Dołącz do nas