"Pajączki" na nogach są utrapieniem? Zastosuj kojące, domowe okłady
Sezon letni i upał sprawiają, że dla ochłody mamy ochotę wkładać krótkie spódnice i szorty. Problemem jednak jest wygląd nóg, dla niektórych widoczne pod skórą, rozszerzone naczynka krwionośne to prawdziwe utrapienie. Dzięki domowym okładom można zmniejszyć ich widoczność. Jak pozbyć się "pajączków" z nóg? Potrzebne produkty masz w domu.
Okłady z ziołowej herbaty
Ludzkość od wieków korzysta z leczniczej i kosmetycznej mocy ziół. W przypadku "pajączków" napary z tego, co daje nam natura, także mogą okazać się skuteczne. Aby zmniejszyć widoczność niebieskich żyłek należy przygotować mocny napar z rumianku lub pokrzywy, nasączyć nim wacik bądź gazę i przyłożyć do skóry na około 15 minut. Zabieg powtarzaj 3 - 4 razy w tygodniu.
Ocet jabłkowy dwa razy dziennie
Jak pozbyć się "pajączków" z nóg? Jednym ze sposobów na zmniejszenie ich widoczności pod skórą jest przecieranie miejsc, w których pojawiły się niedoskonałości. Wystarczy nasączyć nim wacik i przecierać delikatnie dwa razy dziennie. Po kilku dniach regularnego stosowania problem powinien stać się mniej widoczny. W przypadku stosowania octu jabłkowego warto wcześnie upewnić się, że nie jest on zbyt drażniący dla naszej skóry.
Oliwa z oliwek na "pajączki"
Domowe sposoby na "pajączki" na nogach obejmują także zastosowanie oliwy. Nie chodzi tu o składniki zawarte w oliwie, ale o jej właściwości. Oliwa może posłużyć zamiast olejku do masażu, bo to właśnie dzięki niemu możemy pobudzić krążenie krwi, dzięki czemu "pajączki" staną się mniej widoczne. Wykonując masaż, pamiętajmy, by robić to delikatnymi okrężnymi ruchami. Oliwa ma przy okazji wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na skórę. Znana jest z tego, że ją nawilża, dzięki czemu zapobiega pękaniu i podrażnieniom. Oliwa zmniejsza też stres oksydacyjny, co opóźnia procesy starzenia. Oliwa od lat je wykorzystywana przez firmy kosmetyczne, dlatego taki masaż to podwójna korzyści. Jeśli nie chcesz korzystać z oliwy, możesz do masażu wykorzystać specjalne olejki.
Profilaktyka
Zobacz również:
Problem "pajączków" na nogach może mieć różne podłoże od genetycznego po związane z wiekiem. Jednak w wielu przypadkach są one wynikiem siedzącego trybu życia. Pojawiają się u osób, które zbyt mało się poruszają. Problem "pajączków" na nogach dotyczy też osób, które wykonują pracę siedzącą. Aby przeciwdziałać pojawieniu się widocznych pod skórą żyłek warto pamiętać, aby często robić krótkie przerwy, by się przejść i zmienić pozycję ciała. W sytuacji, gdy nie możemy sobie na to pozwolić, nawet wykonywanie ruchu nogami, jak podczas tupania może okazać się pomocne.