Kosztuje 4 zł, a na pięty działa jak tarka! Gładkie jak u niemowlaka

Folia aluminiowa to produkt, który bez wątpienia znajdziemy w każdej kuchni - przeważnie wykorzystujemy ją do pieczenia, grillowania czy po prostu przechowywania żywności. Co ciekawe jednak, ma ona więcej zaskakujących i nietypowych zastosowań - doskonale sprawdzi się np. w domowych zabiegach na stopy!

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań - przyda się także w domowych zabiegach pielęgnacyjnych
Folia aluminiowa ma wiele zastosowań - przyda się także w domowych zabiegach pielęgnacyjnych123RF/PICSEL

Folia aluminiowa - nietypowe zastosowanie

Folia aluminiowa, wynaleziona w 1910 roku w Szwajcarii to nieprzepuszczająca światła, powietrza i wody folia, powstała w wyniku walcowania stopionego aluminium. Folia aluminiowa ma dwie strony - błyszczącą, która izoluje i odbija ciepło oraz matową, która je pochłania.

Folia aluminiowa to jeden z najczęściej używanych produktów w kuchni, więc nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że ma ona zdecydowanie więcej zastosowań, niż tylko te związane z przechowywaniem i przyrządzaniem żywności. Folia powinna się znaleźć np. w łazience - z powodzeniem może być bowiem stosowana w domowych zabiegach na stopy!

Folia aluminiowa na stopy: Nawilża skórę, zapobiega zgrubieniom

W tym celu należy wymoczyć stopy w gorącej wodzie z solą lub ulubionym płynem, delikatnie usunąć obumarły naskórek za pomocą np. pumeksu i nałożyć mocno nawilżający, odżywczy kosmetyk do stóp. Następnie owijamy stopy folią i dodatkowo nakładamy na nią ciepłe skarpety. Po około 30 minutach ściągamy je wraz z folią, a resztki kosmetyku, które się nie wchłonęły, wsmarowujemy w stopy.

Folia aluminiowa na zmarznięte stopy. Natychmiast rozgrzewa!

Folia aluminiowa pomoże także na elektryzujące się włosy
Folia aluminiowa pomoże także na elektryzujące się włosy123RF/PICSEL

Folię aluminiową z powodzeniem stosować można także do zwalczenia problemu zmarzniętych stóp. W tym celu należy wsmarować w nie swój ulubiony krem, owinąć folią i dodatkowo nałożyć na nie ciepłe, najlepiej wełniane skarpety. Po około 40 minutach poczujemy przyjemne ciepło - zabieg ten więc nie tylko skutecznie rozgrzewa, ale dodatkowo błyskawicznie poprawia samopoczucie!

Folia aluminiowa na ból i oparzenia

Warto wiedzieć, że folia aluminiowa może działać także przeciwbólowo. Bolące stopy wystarczy posmarować maścią przeciwbólową i owinąć folią. Jej właściwości sprawią, że maść szybciej uwolni swoje przeciwbólowe składniki i lepiej się wchłonie. Opatrunek z folii aluminiowej należy zostawić na stopach tak długo, jak jest to konieczne, w skrajnych wypadkach nawet na całą noc!

Folia aluminiowa działa także w przypadku poparzeń. Maść przeciwbólową wystarczy zastąpić specyfikiem na oparzenia i analogicznie owinąć stopę folią.

Zobacz również: 

Zimne stopy i dłonie. Przyczyną może być groźna chorobaInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas