Reklama

Reklama

Kosztuje 4 zł, a na pięty działa jak tarka! Gładkie jak u niemowlaka

Folia aluminiowa to produkt, który bez wątpienia znajdziemy w każdej kuchni - przeważnie wykorzystujemy ją do pieczenia, grillowania czy po prostu przechowywania żywności. Co ciekawe jednak, ma ona więcej zaskakujących i nietypowych zastosowań - doskonale sprawdzi się np. w domowych zabiegach na stopy!

Folia aluminiowa - nietypowe zastosowanie

Folia aluminiowa, wynaleziona w 1910 roku w Szwajcarii to nieprzepuszczająca światła, powietrza i wody folia, powstała w wyniku walcowania stopionego aluminium. Folia aluminiowa ma dwie strony - błyszczącą, która izoluje i odbija ciepło oraz matową, która je pochłania. 

Folia aluminiowa to jeden z najczęściej używanych produktów w kuchni, więc nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że ma ona zdecydowanie więcej zastosowań, niż tylko te związane z przechowywaniem i przyrządzaniem żywności. Folia powinna się znaleźć np. w łazience - z powodzeniem może być bowiem stosowana w domowych zabiegach na stopy!

Reklama

Zobacz także: Naturalny i tani sposób na haluksy. Dodajesz go do rosołu! 

Folia aluminiowa na stopy: Nawilża skórę, zapobiega zgrubieniom

Stopy wymagają regularnej, wieloetapowej pielęgnacji - skóra w tym miejscu łatwo się bowiem przesusza i rogowacieje. W efekcie stopy zaczynają wyglądać nieestetycznie, a w skrajnych wypadkach, brak właściwej pielęgnacji może doprowadzić nawet do poważniejszych schorzeń. Raz w tygodniu warto więc zastosować prosty, nawilżający zabieg z użyciem folii aluminiowej. 

W tym celu należy wymoczyć stopy w gorącej wodzie z solą lub ulubionym płynem, delikatnie usunąć obumarły naskórek za pomocą np. pumeksu i nałożyć mocno nawilżający, odżywczy kosmetyk do stóp. Następnie owijamy stopy folią i dodatkowo nakładamy na nią ciepłe skarpety. Po około 30 minutach ściągamy je wraz z folią, a resztki kosmetyku, które się nie wchłonęły, wsmarowujemy w stopy. 

Zobacz również: Aspiryna na popękane stopy. Trik prosto z domowej apteczki! 

Folia aluminiowa na zmarznięte stopy. Natychmiast rozgrzewa!

Folię aluminiową z powodzeniem stosować można także do zwalczenia problemu zmarzniętych stóp. W tym celu należy wsmarować w nie swój ulubiony krem, owinąć folią i dodatkowo nałożyć na nie ciepłe, najlepiej wełniane skarpety. Po około 40 minutach poczujemy przyjemne ciepło - zabieg ten więc nie tylko skutecznie rozgrzewa, ale dodatkowo błyskawicznie poprawia samopoczucie! 

Folia aluminiowa na ból i oparzenia

Warto wiedzieć, że folia aluminiowa może działać także przeciwbólowo. Bolące stopy wystarczy posmarować maścią przeciwbólową i owinąć folią. Jej właściwości sprawią, że maść szybciej uwolni swoje przeciwbólowe składniki i lepiej się wchłonie. Opatrunek z folii aluminiowej należy zostawić na stopach tak długo, jak jest to konieczne, w skrajnych wypadkach nawet na całą noc!

Folia aluminiowa działa także w przypadku poparzeń. Maść przeciwbólową wystarczy zastąpić specyfikiem na oparzenia i analogicznie owinąć stopę folią. 

Zobacz również: 

Wymocz stopy w wodzie z octem i solą. Ale efekt! 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: folia aluminiowa | folia aluminiowa zastosowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy