Aktorka Zofia Zborowska urodziła. Dla córeczki wybrała oryginalne imię

Zofia Zborowska wraz z mężem Andrzejem Wroną ponownie zostali rodzicami. Para właśnie poinformowała o narodzinach ich drugiej córeczki. Zofia i Andrzej są już rodzicami dziewczynki o imieniu Nadzieja, a dla swojej nowo narodzonej córki wybrali równie nietypowe imię. Co ono oznacza?

Zofia Zborowska urodziła. Jakie imię wybrała dla córeczki?
Zofia Zborowska urodziła. Jakie imię wybrała dla córeczki?Artur Zawadzki/REPORTEREast News

Zofia Zborowska ponownie została mamą. Powitała na świecie drugą córeczkę

Aktorka Zofia Zborowska znana z wielu filmów i seriali ponownie została mamą. W czwartek, 16 maja w swoich mediach społecznościowych poinformowała o narodzinach swojej drugiej córki. Gwiazda zdecydowała się na dość nietypowe imię:

A tak na serio to wczoraj w imieniny Nadziejki i Zosi przyszła na świat nasza druga córeczka Jaśminka
czytamy w instagramowym wpisie.
Zofia Zborowska i Andrzej Wrona
Zofia Zborowska i Andrzej WronaBaranowskiAKPA

Pochodzenie i znaczenie imienia Jaśmina

Imię Jaśmina wywodzi się od słowa jāsämin, które oznacza "jaśmin". Tłumaczy się je również jako "dar od Boga". Pochodzi ono ze starożytnej Persji. W Polsce zaczęło być nadawane w latach dwudziestych, pod wpływem języka angielskiego lub niemieckiego.

Według badań, w Kalifornii imię Jaśmina w latach 90. nadano 20 dziewczynkom. Było najbardziej typowe dla czarnoskórej społeczności.

Jaśmina - imieniny

Jaśmina imieniny obchodzi 24 listopada.

Imię Jaśmina - numerologia

Liczba imienia Jaśmina to 22. Zaliczana jest do grupy liczb mistrzowskich. Numerologicznie związana jest z władzą i chętnie korzysta ze swoich przywilejów. Dwudziestka dwójka to także niestrudzony orędownik jakiegoś przesłaniamistrz iluzji i sugestii. Numerologia imienia Jaśmina angażuje się w zagadnienia społeczne, może też wiele zdziałać na świecie.

Imię Jaśmina - cechy charakteru

Imię Jaśmina - dziecko

Dzieci o tym imieniu cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte, zachowawcze, a zarazem bardzo wrażliwe. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które sprawiają wrażenie wysokiego poziomu życia. W dzieciństwie i w młodości u posiadaczek imienia Jaśmina uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Odbija się to bardzo pozytywnie w kolejnych latach życia.

Popularność imienia Jaśmina

Imię Jaśmina w Polsce jest dość rzadko nadawane. W pierwszej połowie bieżącego roku otrzymało je 97 dziewczynek, a w 2021 r. - 163 dzieci. W Polsce obecnie imię Jaśmina nosi 1884 kobiet.

Imię Jaśmina - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są:

  • Jaśminka
  • Jaśminia
  • Minka
  • Minia
  • Mineczka
  • Minusia,
  • Minunia
  • Jaśminek
  • Jaśminia
Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas