Reklama

Chłopiec-panda ma prawie dwa lata. Jak dziś wygląda?

Artem Petrosyan, znany jako "chłopiec-panda", przyszedł na świat w 2019 roku. Jego ciało w 80 proc. pokryte było znamionami, a chłopiec cierpiał na liczne choroby i wady, przez co miał niewielkie szanse na przeżycie. Dziś ma już prawie dwa lata.

Artem Petrosyan urodził się w Armenii, w 2019 roku. Kiedy chłopiec przyszedł na świat, miał niewielkie szanse na przeżycie - jego ciało było pokryte w 80 proc. znamionami, które dawały bardzo wysokie ryzyko wystąpienia raka skóry. Artem miał także znamiona w mózgu oraz rozszczep kręgosłupa.

Lekarze mieli zaproponować rodzicom chłopca wyzbycie się praw rodzicielskich i pozostawienie go w szpitalu, jednak matka, Mariam, nie wyraziła na to zgody. Miała przekazać lekarzom, że nie wyjdzie ze szpitala bez dziecka.

Artem kończy dwa lata

Jaki był dalszy los Artema? Dziecko, nazywane czasem "chłopcem-pandą" ze względu na charakterystyczne znamiona, ma już prawie dwa lata i rozwija się bez większych problemów. Chłopczyk przeszedł operację kręgosłupa, która pozwoliła mu poruszać się i być sprawnym. 

Reklama

Artem ma dwóch starszych braci. Ich mama również nazywa ich zwierzęcymi pseudonimami - to miś polarny i brunatny.

Oprócz tego mama założyła Artemowi konto na Instagramie, gdzie publikuje zdjęcia swojego synka i opisuje jego postępy w rozwoju.

Przeczytaj też:

Myślała, że znalazła na łóżku biedronki. Prawda ją przeraziła

Ludzie się z nich śmiali. Dziś zazdroszczą im wyjątkowej cechy

Zapomniane epidemie: Jak cholera dziesiątkowała Europę

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chore dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy